Film&TV Kamera
  • Aktualności
  • Wydarzenia
  • Nowości filmowe
  • Technika/sprzęt
    • Akcesoria
    • Aparaty
    • Broadcast i sprzęt studyjny
    • Dźwięk
    • Kamery
    • Obiektywy
    • Oprogramowanie
    • Oświetlenie
    • Statywy
    • Torby i ochraniacze
    • Pozostałe
    • Zasilanie
  • Wywiady
  • Partnerzy
  • W numerze
  • Kiosk
Brak wyników
Zobacz wszystkie
Film&TV Kamera
  • Aktualności
  • Wydarzenia
  • Nowości filmowe
  • Technika/sprzęt
    • Akcesoria
    • Aparaty
    • Broadcast i sprzęt studyjny
    • Dźwięk
    • Kamery
    • Obiektywy
    • Oprogramowanie
    • Oświetlenie
    • Statywy
    • Torby i ochraniacze
    • Pozostałe
    • Zasilanie
  • Wywiady
  • Partnerzy
  • W numerze
  • Kiosk
Brak wyników
Zobacz wszystkie
Film&TV Kamera
Brak wyników
Zobacz wszystkie
Home Aktualności

Najpopularniejsi i najlepsi twórcy 2019 roku. Kto ma szansę na Bestsellery Empiku i Odkrycia Empiku?

Redakcja FTVK przez Redakcja FTVK
27 stycznia 2020
w Aktualności
Reading Time: 10min czytania
A A
Najpopularniejsi i najlepsi twórcy 2019 roku. Kto ma szansę na Bestsellery Empiku i Odkrycia Empiku?

Empik odsłania kolejne karty corocznego plebiscytu i ogłasza twórców, po których dzieła odbiorcy sięgali najchętniej w 2019 roku. Pisarze, artyści muzyczni i reżyserzy sklasyfikowani w top 5 w dziesięciu kategoriach mają szansę na Bestsellery Empiku 2019. Dziś poznajemy również nominowanych do nowej nagrody – Odkrycia Empiku 2019. To tytuł przyznawany przez jury obiecującym i wyróżniającym się twórcom za ważne dokonania artystyczne oraz wyjątkowe, znaczące dla rozwoju kultury dzieła. Zwycięzców Empik ogłosi 4 lutego 2020 r. podczas gali finałowej transmitowanej na antenie TVN.Książki, od których nie mogliśmy się oderwać, muzyka towarzysząca nam na co dzień w różnych chwilach, filmy, które wywoływały emocje i zapadały w pamięć – w pierwszej piątce Bestsellerów Empiku 2019, w 10 kategoriach, znalazły się te tytuły, które najchętniej kupowali klienci salonów Empik i platformy Empik.com. Ich codzienne wybory to rocznie blisko 40 milionów „głosów”. W tegorocznej edycji po raz pierwszy, obok najpopularniejszych twórców, zostaną także nagrodzeni trzej artyści będący na początku kariery, których dzieła z 2019 roku odbiły się szerokim echem w świecie kultury –  decyzją jury otrzymają oni nagrodę Odkrycie Empiku.

Bestsellery dla najpopularniejszych artystów

Bestsellery Empiku to barometr zainteresowań odbiorców – pokazują, co Polacy czytają, jakiej muzyki słuchają i jakie filmy oglądają na małym ekranie w skali całego roku. W 2019 roku odkryliśmy wiele nowych „głosów” sceny literackiej, muzycznej i filmowej, ale także poznaliśmy nowe oblicze doświadczonych twórców. Wśród top 5 autorów z obszaru literaturypięknej uwagę zwraca 22-letni autor „Emigracji” Malcolm XD, Janusz L. Wiśniewski z kontynuacją „Samotności w Sieci”, a także debiut pisarski Tomasza Organka. Trzecia książka cieszącej się niesłabnącą popularnością autorki Blanki Lipińskiej znalazła się w top 5 kategorii literatura obyczajowa obok takich tytułów jak „Riverdale. Dzień wcześniej” Micola Ostowa czy „Zjazd absolwentów” Guillaume Musso.W uwielbianej przez Polaków kategorii kryminał/sensacja/thriller z kolejnymi dziełami powracają m.in. Jo Nesbø, Camilla Läckberg i Remigiusz Mróz. Bestsellerowe opowieści dla najmłodszych to m.in. „Banda czarnej frotte” Justyny Bednarek, „Dziennik Rowleya. Zapiski chłopca o złotym sercu” Jeffa Kinney’a czy kolejna część serii Andrzeja Maleszki „Magiczne drzewo”. Empik stale śledzi pojawiające się nowe zjawiska w literaturze i dominujące trendy, dlatego wśród tegorocznych nagród nie mogło zabraknąć cieszących się dużą popularnością audiobooków czytanych przez najlepszych polskich aktorów, m.in. „Becoming. Moja historia” Michelle Obamy w interpretacji Agaty Kuleszy czy Marcina Dorocińskiego czytającego „Listy zza grobu” Remigiusza Mroza.

Shortlistę najpopularniejszych artystów pop/rock zdominowali twórcy młodego pokolenia, tacy jak Billie Eillish, koreański boysband BTS i Roksana Węgiel. W top 5 znajdziemy także Darię Zawiałow i doświadczonego na scenie Michała Bajora. W hip-hopie wciąż silną reprezentację stanowią artyści o ugruntowanej od lat pozycji, tacy jak Sokół, O.S.T.R. i Kali. Nowym albumem przekonali do siebie słuchaczy Taco Hemingway i KęKę. Miejsca w czołowej piątce w kategorii muzyka filmowa zapewniły sobie tytuły związane z najpopularniejszymi produkcjami 2019 roku, takie jak „Pewnego razu… w Hollywood” czy „Kraina Lodu 2”. Nie brakuje polskich akcentów – szansę na muzyczne statuetki mają filmy „Ikar. Legenda Mietka Kosza” i „Proceder”.

Od superbohaterów po gwiazdy rocka – widzów filmówfabularnych przed ekrany przyciągnęła zarówno finałowa odsłona marvelowskiej serii „Avengers: Koniec gry”, jak i oscarowe produkcje „Bohemian Rhapsody” czy „Green Book”. Rodzimą szkołę filmową reprezentuje Filip Bajon z filmem „Kamerdyner” oraz Wojtek Smarzowski z poruszającym dziełem „Kler”. Fani filmówanimowanych najchętniej sięgali po kontynuacje popularnych serii: „Jak wytresować smoka 3”, „Sekretne życie zwierzaków domowych 2”, „Spider-Man Uniwersum” i „Hotel Transylwania 3” a także po nową odsłonę dobrze znanej widzom historii „Król Lew”.

Nowe głosy – Odkrycia Empiku

Od tegorocznej edycji gali Empik wprowadza  zupełnie nową  kategorię nagród, niezależną od wyników sprzedaży: Odkrycia Empiku. Jej celem jest wskazywanie szerokiej publiczności pisarzy, muzyków i reżyserów oryginalnych, wszechstronnych i bezkompromisowych, którzy odważnie sięgają po nowe rozwiązania, kreują indywidualny język, a czasem wręcz na nowo definiują dziedzinę, którą się zajmują. Nominowanych w kategoriach: Literatura, Muzyka i Film wskazały zespoły jury złożone z krytyków, uznanych artystów oraz ekspertów w danej dziedzinie.W Jury Literackim zasiadają: Anna Dziewit-Meller, Max Cegielski, Magdalena Grzebałkowska oraz eksperci z Empiku Ewa Sołek i Marcin Maćkiewicz. Na ich liście znalazło się pięciu autorów reprezentujących różne style i gatunki literackie – Joanna Gierak-Onoszko („27 śmierci Toby’ego Obeda”), Olga Gitkiewicz („Nie zdążę”), Jakub Małecki („Horyzont”), Adam Robiński (“Kiczery. Podróż przez Bieszczady”) oraz Dominika Słowik („Zimowla”).

Bestsellery-Empiku-nominacje-TOP5_styczen_202061.png

Muzyczne jury w składzie: Brodka, Agnieszka Szydłowska, Piotr Metz oraz eksperci z Empiku Dominik Sadowski i Anna Żurek pod uwagę brało przede wszystkim charyzmę, indywidualność i oryginalność twórczą nowych “głosów”. Z nominacji w kategorii Muzyka mogą się cieszyć: Ralph Kaminski („Młodość”), duet EnchantedHunters („Dwunasty Dom”), Król („Nieumiarkowania”), SCHAFTER („Audiotele”) i Hania Rani („Esja”).

Odkrycia-Empiku-MUZYKA-nominacje-TOP5_styczen_202067.png

Reżyserów nominowanych do filmowego Odkrycia Empiku 2019 wskazali: Roma Gąsiorowska, Tomasz Raczek, Agnieszka Smoczyńska oraz ekspertki z Empiku Agnieszka Stępień i Izabela Szymańska. Jury doceniało nowatorskie podejście, podejmowanie niebanalnych tematów, umiejętne konstruowanie akcji i budowanie emocji bohaterów. Nagroda w kategorii Film może trafić do Piotra Adamskiego („Eastern”), Kaliny Alabrudzińskiej („Nic nie ginie”), Łukasza Kośmickiego („Ukryta gra”), Bartosza Kruhlika („Supernova”) i Tomka Popakula („Acid Rain”).

Bestsellery-Empiku-FIlm-nominacje-TOP5.png

Bestsellery Empiku to jedne z najważniejszych nagród kulturalnych w Polsce, które od ponad 20 lat wskazują kluczowe trendy rodzimej sceny literackiej, muzycznej i filmowej. Wyniki największego plebiscytu kulturalnego (werdykt odbiorców) oraz zwycięzców Odkryć Empiku (werdykt jury) poznamy już 4 lutego 2020 r. podczas uroczystej gali Bestsellery Empiku 2019, która będzie transmitowana na antenie TVN od godz. 20:15. Wydarzenie będzie jednocześnie streamingowane na Facebooku Empiku oraz stronie Empik.com, gdzie już od godz. 19:30 widzowie zajrzą za kulisy, zobaczą ekskluzywne materiały i wywiady z gośćmi gali.Empik.com/bestselleryempiku

BESTSELLERY EMPIKU 2019 – top 5 (kolejność alfabetyczna wg tytułów):

LITERATURA

Literatura piękna:
„Emigracja” – Malcolm XD; Wydawnictwo W.A.B.
„Kołysanka z Auschwitz” – Mario Escobar (tłum. Patrycja Zarawska); Wydawnictwo Kobiece
„Koniec samotności” – Janusz Leon Wiśniewski; Wydawnictwo Wielka Litera
„Serotonina” – Michel Houellebecq (tłum. Beata Gepert); Wydawnictwo W.A.B.
„Teoria opanowywania trwogi” – Tomasz Organek; Wydawnictwo W.A.B.Literatura obyczajowa:
„Kolejne 365 dni” – Blanka Lipińska; Wydawnictwo Agora
„Riverdale. Dzień wcześniej” – Micol Ostow (tłum. Marek Cieślik); Wydawnictwo Feeria Young
„Trzy kroki od siebie” – Rachael Lippincott, Mikki Daughtry, Tobias Iaconis (tłum. Maciej Potulny); Wydawnictwo Media Rodzina
„Zjazd absolwentów” – Guillaume Musso (tłum. Joanna Prądzyńska); Wydawnictwo Albatros
„Zranić marionetkę” – Katarzyna Grochola; Wydawnictwo LiterackieKryminał/sensacja/thriller:
„Listy zza grobu” – Remigiusz Mróz; Wydawnictwo Filia
„Nóż. Harry Hole” – Jo Nesbø (tłum. Iwona Zimnicka); Wydawnictwo Dolnośląskie
„Pacjentka” – Alex Michaelides (tłum. Agnieszka Wyszogrodzka-Gaik); Wydawnictwo W.A.B.
„Pozwól mi wrócić” – B.A. Paris (tłum. Magdalena Koziej); Wydawnictwo Albatros
„Złota klatka” – Camilla Läckberg (tłum. Inga Sawicka); Wydawnictwo Czarna OwcaLiteratura dla dzieci:
„Banda czarnej frotte” – Justyna Bednarek; Wydawnictwo Poradnia K.
„Dziennik Rowleya. Zapiski chłopca o złotym sercu” – Jeff Kinney (tłum. Joanna Wajs); Wydawnictwo Nasza Księgarnia
„Magiczne drzewo. Pióro T-rexa” – Andrzej Maleszka; Społeczny Instytut Wydawniczy Znak
„Mia i biały lew. Historia niezwykłej przyjaźni” – Prune de Maistre (tłum. Iwona Banach); Wydawnictwo Media Rodzina
„Smocza straż. Gniew Króla smoków” – Brandon Mull (tłum. Rafał Lisowski); Wydawnictwo WilgaAudiobook:
„Becoming. Moja historia” – Michelle Obama (tłum. Dariusz Żukowski); czyta Agata Kulesza; Wydawnictwo Agora
„Chaos” – oryginalny serial audio Empik Go na podstawie „Szczurów Wrocławia” Roberta J. Szmidta; występują: Mariusz Bonaszewski, Piotr Adamczyk, Łukasz Simlat, Jacek Braciak, Marian Dziędziel, Krzysztof Czeczot;
„Listy zza grobu” – Remigiusz Mróz; czyta Marcin Dorociński; Wydawnictwo Filia
„Pacjentka” – Alex Michaelides (tłum. Agnieszka Wyszogrodzka-Gaik); czytają: Ewa Abart i Marcin Popczyński; Wydawnictwo W.A.B.
„Tatuażysta z Auschwitz” – Heather Morris (tłum. Katarzyna Gucio); czyta Filip Kosior; Wydawnictwo Marginesy

MUZYKA

Pop/rock:
„Helsinki” – Daria Zawiałow; Sony Music Entertainment
„Kolor cafe: Przeboje włoskie i francuskie” – Michał Bajor; Sony Music Entertainment
„Map of the Soul: Persona” – BTS; Mystic Production
„Roksana Węgiel” – Roksana Węgiel; Universal Music Polska
„When We All Fall Asleep, Where Do We Go?” – Billie Eilish; Universal Music PolskaHip-hop:
„Chudy chłopak” – Kali / Magiera; Ganja Mafia Label / Step Hurt
„Instrukcja obsługi świrów” – O.S.T.R.; Asfalt Records
„Mr Kękę” – Kękę; Takie Rzeczy Label / Dressler
„Pocztówka z WWA, Lato ’19” – Taco Hemingway; TacoCorp / Asfalt Records
„Wojtek Sokół” – Sokół; Prosto / Warner Music PolandMuzyka filmowa:
„Ikar. Legenda Mietka Kosza” muzyka z filmu – Leszek Możdżer; Wydawnictwo Agora
„Kraina lodu 2” muzyka z filmu; Universal Music Polska
„Last Christmas” muzyka z filmu; Sony Music Entertainment
„Pewnego razu…w Hollywood” muzyka z filmu; Sony Music Entertainment
„Proceder. Żyj aż do bólu” muzyka z filmu “Proceder”; Step Records

FILM

Film fabularny:
„Avengers: Koniec gry” – reż. Anthony i Joe Russo; Galapagos
„Bohemian Rhapsody” – reż. Bryan Singer; Imperial CinePix
„Green Book” – reż. Peter Farelly; M2 Films
„Kamerdyner” – reż. Filip Bajon; Wydawnictwo Agora
„Kler” – reż. Wojtek Smarzowski; Alterdystrybucja / Kino ŚwiatFilm animowany:
„Hotel Transylwania 3” – reż. Genndy Tartakovsky; Imperial CinePix
„Jak wytresować smoka 3” – reż. Dean DeBlois; Filmostrada
„Król Lew” – reż. Jon Favreau; Galapagos
„Sekretne życie zwierzaków domowych 2” – reż. Chris Renaud; Filmostrada
„Spider-Man Uniwersum” – reż. Bob Persichetti; Imperial CinePix

ODKRYCIA EMPIKU 2019 – pełna lista nominowanych (kolejność alfabetyczna wg nazwisk):

LITERATURA:
Joanna Gierak-Onoszko – „27 śmierci Toby’ego Obeda”; wyd. Dowody na Istnienie
Olga Gitkiewicz – „Nie zdążę”; wyd. Dowody na Istnienie
Jakub Małecki – „Horyzont”; Wydawnictwo SQN
Adam Robiński – „Kiczery. Podróż przez Bieszczady”; Wydawnictwo Czarne
Dominika Słowik – „Zimowla”; Społeczny Instytut Wydawniczy ZnakMUZYKA:
Enchanted Hunters – „Dwunasty Dom”, wydawca: Latarnia Records, dystrybutor: Asfalt Distro
Ralph Kaminski – „Młodość”, wydawca: FONOBO Label, dystrybucja: MTJ Agencja Artystyczna
Król – „Nieumiarkowania”, wydawca: ART2 Music, dystrybucja: Agora S.A.
Hania Rani – międzynarodowa trasa koncertowa oraz płyta „Esja” wydana w prestiżowej brytyjskiej wytwórni Gondwana Records, dystrybucja: Mystic Production
SCHAFTER – „Audiotele”, wydawca: Restaurant Posse, dystrybucja: Universal Music PolskaFILM:
Piotr Adamski – „Eastern”, produkcja: Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Studio Munka, Canal+ Polska, dystrybucja: Against Gravity
Kalina Alabrudzińska – „Nic nie ginie”, produkcja: Państwowa Wyższa Szkoła Filmowa Telewizyjna i Teatralna (Łódź)
Łukasz Kośmicki – „Ukryta gra”, produkcja: Watchout Studio, dystrybucja: Next Film
Bartosz Kruhlik – „Supernova”, produkcja: Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Studio Munka, Canal+ Polska, dystrybucja: Forum Film Poland
Tomek Popakul – „Acid Rain”, produkcja: Animoon, Filmoteka Narodowa – Instytut Audiowizualny

Tagi: "365 dni"adam robagata kuleszaagnieszka smoczyńskaagnieszka stępieńagnieszka szydłowskaandrzej maleszkaanna dziewit-melleranna Żuranna Żurekbartosz kruhlikbeata gepertBlanka Lipińskabohemian rhapsodybrandon mullcamilla läckbergdaria zawiałowdariusz Żukowskidla dziecidominik sadowskifilip bajonfilip kosiorguillaume mussoinga sawickaiwona banachiwona zimnickaizabela szymańskajacek braciakjakub małeckijanusz leonjeff kinneyjo nesbøjoanna prądzyńskajoanna wajsJustyna Bednarekkalina alabrudzińskakatarzyna grocholakatarzyna guciokraina lodukrzysztof czeczotleszek możdżerliteratura pięknaŁukasz kośmickiŁukasz simlatmaciej potulnymagdalena grzebałkowskamagdalena koziejmarcin dorocińskimarcin popczyńskimarek cieślikmarian dziĘdzielmariusz bonaszewskimax cegielskimichał bajorolga gitkiewiczpatrycja zarawskapiotr adamczykpiotr adamskiprovincia de cajamarcarafał lisowskiremigiusz mrózroksana węgielroma gąsiorowskaSony MusicStowarzyszenie Filmowców Polskichtomasz organektomasz raczekUniversal Music Polskawydawnictwo: awydawnictwo: agorawydawnictwo: albatroswydawnictwo: czarna owcawydawnictwo: czarnewydawnictwo: dowydawnictwo: dolnośląskiewydawnictwo: feeriawydawnictwo: filiawydawnictwo: kobieceWydawnictwo: Literackiewydawnictwo: marginesywydawnictwo: media rodzinaWydawnictwo: Nasza Księgarniawydawnictwo: poradnia kWydawnictwo: SQNwydawnictwo: w.a.bwydawnictwo: wielka literawydawnictwo: wilga
Redakcja FTVK

Redakcja FTVK

PowiązaneWpisy

FESTIWAL FILMÓW POLSKICH „WISŁA” WRACADO CHORWACJI!

FESTIWAL FILMÓW POLSKICH „WISŁA” WRACA
DO CHORWACJI!

3 października 2023
Przedłużony termin zgłoszeń filmów na KIFF

Przedłużony termin zgłoszeń filmów na KIFF

28 września 2023

6 października rozpoczyna się 39. Warszawski Festiwal Filmowy

28 września 2023

15 września dniem bez wpisowego w AMA

15 września 2023

Sony zapowiada nowe panele Crystal LED VERONA, przeznaczone do wirtualnej produkcji

14 września 2023

Sony zapowiada BURANO – nową, cyfrową kamerę filmową z rodziny CineAlta

14 września 2023

Aktualności

FESTIWAL FILMÓW POLSKICH „WISŁA” WRACADO CHORWACJI!
Aktualności

FESTIWAL FILMÓW POLSKICH „WISŁA” WRACA
DO CHORWACJI!

3 października 2023
Przedłużony termin zgłoszeń filmów na KIFF
Aktualności

Przedłużony termin zgłoszeń filmów na KIFF

28 września 2023
6 października rozpoczyna się 39. Warszawski Festiwal Filmowy
Aktualności

6 października rozpoczyna się 39. Warszawski Festiwal Filmowy

28 września 2023
15 września dniem bez wpisowego w AMA
Aktualności

15 września dniem bez wpisowego w AMA

15 września 2023
Sony zapowiada nowe panele Crystal LED VERONA, przeznaczone do wirtualnej produkcji
Aktualności

Sony zapowiada nowe panele Crystal LED VERONA, przeznaczone do wirtualnej produkcji

14 września 2023
Sony zapowiada BURANO – nową, cyfrową kamerę filmową z rodziny CineAlta
Aktualności

Sony zapowiada BURANO – nową, cyfrową kamerę filmową z rodziny CineAlta

14 września 2023

Wydarzenia

20. edycja Europejskiego Festiwalu Filmowego INTEGRACJA TY I JA
Wydarzenia

20. edycja Europejskiego Festiwalu Filmowego INTEGRACJA TY I JA

26 września 2023
Event Nowych Technologii Zdjęć Filmowych
Wydarzenia

Event Nowych Technologii Zdjęć Filmowych

31 sierpnia 2023
Sony na targach IBC 2023: Creativity Connected. Połączone rozwiązania ułatwiają działalność twórczą
Wydarzenia

Sony na targach IBC 2023: Creativity Connected. Połączone rozwiązania ułatwiają działalność twórczą

16 sierpnia 2023
Letnia Akademia Filmowa w Zwierzyńcu: Kino? Naturalnie
Wydarzenia

Letnia Akademia Filmowa w Zwierzyńcu: Kino? Naturalnie

24 lipca 2023
Perfect Days Wima Wendersa otworzy, Przejścia Iry Sachsa zamkną 23. MFF mBank Nowe Horyzonty. Znamy program tegorocznej edycji
Wydarzenia

Perfect Days Wima Wendersa otworzy, Przejścia Iry Sachsa zamkną 23. MFF mBank Nowe Horyzonty. Znamy program tegorocznej edycji

19 lipca 2023
Nowe Horyzonty – co w programie?
Wydarzenia

Nowe Horyzonty – co w programie?

14 lipca 2023
Rozpoczyna się Festiwal Młodzi i Film
Wydarzenia

Rozpoczyna się Festiwal Młodzi i Film

8 czerwca 2023
Festiwal Młodzi i Film – Nakręceni na Teatrotekę
Wydarzenia

Festiwal Młodzi i Film – Nakręceni na Teatrotekę

2 czerwca 2023

O nas

Magazyn Film&TV Kamera wydawany jest od 2001 r. przez Unit Wydawnictwo Informacje Branżowe Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. 100% udziałów Wydawnictwa UNIT jest w posiadaniu kapitału polskiego.

Follow us

Najnowsze wpisy

  • FESTIWAL FILMÓW POLSKICH „WISŁA” WRACA
    DO CHORWACJI!
    3 października 2023
  • Romantyczne duety Magdaleny Boczarskiej. 20 października zobaczymy aktorkę w kinach w kontynuacji kultowej „Różyczki”. 2 października 2023
  • Przedłużony termin zgłoszeń filmów na KIFF 28 września 2023
  • 6 października rozpoczyna się 39. Warszawski Festiwal Filmowy 28 września 2023
  • 20. edycja Europejskiego Festiwalu Filmowego INTEGRACJA TY I JA 26 września 2023
  • Nowe wydanie Film&TV Kamera 03/2023 17 września 2023

Kategorie

  • Aktualności
  • Baza adresowa
  • Bez kategorii
  • Film
  • Partnerzy
  • Technika/sprzęt
    • Akcesoria
    • Aparaty
    • Broadcast i sprzęt studyjny
    • Dźwięk
    • Kamery
    • Obiektywy
    • Oprogramowanie
    • Oświetlenie
    • Pozostałe
    • Statywy
  • W numerze
  • Wydarzenia
  • Wywiady

Tagi

4k agnieszka holland aktor aktorka animacja beiks Boże Ciało Camerimage canon dla dzieci dokumentalny dramat Dystrybutor: KINO ŚWIAT ekran Festiwal Festiwal Polskich Filmów Fabularnych Film Filmoteka Narodowa Instytut Audiowizualny filmowy FINA FPFF historia kamera kino kino: ILUZJON kino liuzjon komedia Konkurs netflix Online Polski Instytut Sztuki Filmowej produkcja Produkcja: Polska reżyser sony sztuka teatr telewizja transmisja Video Warszawa Warsztaty wideo wielka brytania youtube
  • O nas
  • Kontakt
  • Baza adresowa
  • Strony partnerskie
  • Polityka prywatności

Film&TV Kamera

Brak wyników
Zobacz wszystkie
  • Aktualności
  • Wydarzenia
  • Nowości filmowe
  • Technika/sprzęt
    • Akcesoria
    • Aparaty
    • Broadcast i sprzęt studyjny
    • Dźwięk
    • Kamery
    • Obiektywy
    • Oprogramowanie
    • Oświetlenie
    • Statywy
    • Torby i ochraniacze
    • Pozostałe
    • Zasilanie
  • Wywiady
  • Partnerzy
  • W numerze
  • Kiosk

Film&TV Kamera

Ta strona używa plików cookie. Kontynuując korzystanie z tej strony, wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Odwiedź naszą Politykę prywatności i plików cookie .