To już tradycja, że filmy dofinansowane przez Warmińsko-Mazurski Fundusz Filmowy mają prapremiery w stolicy regionu. 11 grudnia 2019 r. olsztynianie mieli okazję obejrzeć debiut fabularny Małgorzaty Imielskiej WSZYSTKO DLA MOJEJ MATKI. Pokaz odbył się w największej Sali kina HELIOS. 17 grudnia 2019 r. zobaczą go warszawiacy, a 3 stycznia 2020 r. film trafi do szerokiego rozpowszechniania.
Gospodarz filmowego wieczoru marszałek województwa Gustaw Marek Brzezin witając gości powiedział: „Jestem szczęśliwy, że po raz kolejny mogę Państwa powitać na premierze filmu, który samorząd województwa wsparł finansowo. Cieszę się, że za sprawą utworzonego w roku 2017 Regionalnego Funduszu Filmowego, w regionie i tak często odwiedzanym przez filmowców realizuje się jeszcze więcej filmów. Do tej pory zasililiśmy budżet 3 filmów fabularnych, w tym obsypaną nagrodami „Cichą Noc” Piotra Domalewskiego, 8 filmów dokumentalnych i 1 animację. Przeznaczyliśmy na ten cel ponad półtora miliona złotych. Za chwilę ogłosimy wyniki kolejnego 4.Konkursu na dofinansowanie produkcji filmowych. A więc jak Państwo widzą nie ustajemy w naszych działaniach. To, co szczególnie chciałbym podkreślić, to fakt iż WMFF wspiera prawdziwą sztukę, docenia projekty artystyczne, pozostawiając filmowcom szerokie pole do twórczej kreacji. Jesteśmy dumni, że potem w czołówkach i tyłówkach filmów na wielu festiwalach i pokazach pojawia się herb województwa i logo Funduszu. Można powiedzieć, że Warmia i Mazury kochają film, kochają kino! Od sześciu lat samorząd województwa wspiera finansowo i organizacyjnie dwa duże wydarzenia WAMA FILM FESTIVAL, a od trzech ARENA FESTIVAL Film& Music w Ostródzie, który w tym roku zgromadził nietuzinkowych wykonawców i co bardzo ważne, prawie 5 tysięcy miłośników muzyki filmowej.”
WSZYSTKO DLA MOJEJ MATKI film Małgorzaty Imielskiej autorki wielu znakomitych i nagradzanych dokumentów, jest opowieścią o dziewczynach z poprawczaka, o agresji i gwałcie w życiu codziennym. Mówi też o potrzebie bliskości, empatii i odpowiedzialności za drugiego człowieka. To kino prawdy ze znakomitymi rolami aktorskimi zwłaszcza Zofii Domalik i Marii Sobocińskiej, które zaprezentowały się w brawurowych i wielowymiarowych kreacjach. Ale widzowie z pewnością zapamiętają też role:Jowity Budnik, Adama Cywki, Ryszarda Kluge, Karoliny Dryzner, Magdaleny Celmer oraz aktorów olsztyńskich Marzeny Bergmann, Artura Steranko i Grzegorza Gromka. Wśród twórców filmu jest jeszcze jeden olsztynianin Tomasz Naumiuk operator, reżyser, autor niemal paradokumentalnych zdjęć (pracował m.in. z Agnieszką Holland przy filmie „Obywatel Jones”). Zdjęcia kręcono na Warmii i Mazurach m.in. we wsi Purda, w Jezioranach i nad Serwentem. Nastrój filmu buduje także wspaniała i oszczędnie „dozowana” muzyka Włodka Pawlika. Laureat Nagrody Grammy (2014) przyjął zaproszenie organizatorów przyszłorocznego Festiwal muzyki filmowej do Ostródy.
„To bardzo dobre polskie kino – powiedział moderator spotkania ekipy twórców filmu z publicznością, dziennikarz, publicysta radiowy i telewizyjny Piotr Jacoń – rzadko się zdarza aby film, zanim trafi na ekrany zdobył tyle nagród i wyróżnień”.
Te najważniejsze to: Nagroda za najlepszy debiut aktorski Zofii Domalik (świeżej absolwentki warszawskiej PWST) na 44.FPFF w Gdyni, Nagroda Publiczności na 35.Warszawskim Festiwalu Filmowym „Jeśli spośród 180 filmów z 63 krajów publiczność wybrała nasz film, to jestem najszczęśliwszą osobą pod słońcem – mówiła ze wzruszeniem Małgorzata Imielska – Jestem wdzięczna wszystkim, którzy uwierzyli w mój projekt:producentom Jurkowi Kapuścińskiemu i Wojtkowi Kabarowskiemu, a także Warmińsko-Mazurskiemu Funduszowi Filmowemu”.
Wyróżnienie specjalne jury za debiut reżyserski na 35.WFM oraz na 24.Forum Kina Europejskiego CINERGIA. Nagroda Specjalna Jury na MFF w Kazachstanie w kategorii Nowa Generacja.
„Piękny, przejmujący, zapadający w pamięć film!” mówili widzowie olsztyńskiej prapremiery, często nie kryjąc łez wzruszenia…