Produkty obsługujące technologię AVoIP czy Intel® Smart Display Module (SDM) do współpracy w branży rozrywkowej, edukacyjnej i biznesowej jeszcze bardziej ułatwią pracę w sektorze AV
Firma Panasonic Connect Europe przedstawiła dzisiaj na targach ISE 2024 szereg innowacyjnych produktów, które – za pomocą technologii AVoIP – wesprą klientów z branży rozrywkowej, edukacyjnej oraz korporacyjnej w swobodnym udostępnianiu treści z dowolnego źródła do wszystkich miejsc.
Zaprezentowane dziś nowości to między innymi najnowsze produkty obsługujące technologię AVoIP i specyfikację Intel® Smart Display Module (SDM), nowa gama procesorów multimedialnych firmy Panasonic do multiprojekcji, a także najnowsza technologia zastosowana w projektorach Panasonic. Z kolei w dziedzinie Broadcast, Panasonic przedstawiła nowy pakiet Media Production Suite, a także najnowsze aktualizacje swojego flagowego systemu KAIROS, będące sercem kompletnego przepływu pracy IP firmy Panasonic i prawdziwych rozwiązań typu glass-to-glass.
1. Panasonic na nowo definiuje multiprojekcję i zapewnia jeszcze głębsze wrażenia dzięki nowym procesorom multimedialnym – – dostępne od Q2 2024
Seria ET-FMP50 firmy Panasonic Connect Europe składa się z trzech procesorów multimedialnych, dzięki którym przepływy pracy staje się łatwiejszy, a wrażenia osiągane podczas multiprojekcji w środowiskach immersyjnych są jeszcze głębsze. Seria, która została stworzona z myślą właśnie o multiprojekcji, obejmuje dwa urządzenia typu box (ET-FMP50/FMP20) oraz płytę funkcyjną kompatybilną ze specyfikacją Intel® SDM (ET-SBFMP10). . Oferuje możliwość ręcznego lub automatycznego przekształcania i łączenia obrazów, wykorzystując kamerę oraz funkcje odtwarzania mediów. Takie zastosowanie usprawnia proces pracy poprzez różnego rodzaju przyjazne użytkownikowi funkcje jednocześnie zwiększa niezawodność w ekosystemie multiprojekcyjnym firmy Panasonic. Dla integratorów, którzy tworzą immersyjne atrakcje w ramach ograniczeń czasowych i budżetowych, seria FMP50 jest odpowiedzią na potrzebę prostoty i niezawodności w nawet najbardziej wymagających środowiskach z wieloma projektami. Zapewniając kompleksowe rozwiązanie dystrybucji mediów, które doskonale współgra z projektorami Panasonic, znacząco usprawniaj pracę -zmniejsza zapotrzebowanie na wysokiej klasy serwer multimediów, upraszcza okablowanie i złożoność instalacji, a przy tym zwiększa interoperacyjność i pogłębia wrażenia wizualne.
2. Najbardziej ekologiczny projektor LCD firmy Panasonic – dostępny od Q2 2024
Jedną z flagowych nowości jest również ekologiczny projektor z serii LCD MZ882. Dzięki poziomowi jasności do 8 200 lm, MZ882 wyznacza nowy standard jakości obrazu i komfortu, kładąc jednocześnie duży nacisk na zrównoważony rozwój i optymalizację kosztów. To kamień milowy w wysiłkach firmy na rzecz zmniejszenia śladu węglowego swoich produktów. Po raz pierwszy w głównym projektorze zastosowano żywice pochodzące z recyklingu (10%) i komponenty nadające się do recyklingu. Urządzenie, które minimalizuje ilość odpadów dzięki zmniejszeniu opakowań i związanych z nimi akcesoriów, wprowadza energooszczędne innowacje, zapewniając jednocześnie jasny i ostry obraz, którego oczekują klienci w mocno oświetlonych pomieszczeniach. Przechodząc na ten elastyczny projektor, organizacje mogą zmniejszyć zużycie energii, ilość odpadów i ślad węglowy zgodnie ze swoimi celami zrównoważonego rozwoju.
3. Wciągające wrażenia dostępne dla wszystkich dzięki nowej serii projektorów RQ7 1-Chip DLP – dostępna w Q3 2024
Nowy model 1-chipowego projektora DLP® RQ7 wprowadza dodatkowe możliwości, umożliwiając dostęp do fascynujących wizualnych doświadczeń w jakości 4K. Seria o jasności 7 500 lm to kompromis pomiędzy istniejącymi już na rynku modelami FRQ60 (6 000 lm) i REQ12 (12 000 lm), co zapewnia większą elastyczność oraz bogatszy wybór rozwiązań z zakresu mapowania projekcji dla galerii, muzeów oraz atrakcji związanych z rozrywką w oparciu o lokalizację (LBE). To także pierwszy projektor Panasonic o jasności poniżej 8 000 lm, który obsługuje technologię Intel® SDM, co ułatwia integrację z istniejącą infrastrukturą i AVoIP.
4. Rozszerzona gama produktów Intel® SDM,
Panasonic Connect Europe ogłosiła w trakcie targów rozszerzenie swojej oferty o produkty zgodne ze specyfikacją Intel® SDM, potwierdzając tym samym swoje zaangażowanie w tworzenie elastycznych rozwiązań multimedialnych dających duże możliwości wyboru. Dzięki zastosowaniu specyfikacji Intel® SDM, systemy wizualne firmy Panasonic mogą ewoluować wraz z potrzebami klientów, umożliwiając im dostosowanie się do nowych trendów przy jednoczesnym zachowaniu elastyczności, zwiększeniu wydajności i zachowaniu zasad zrównoważonego rozwoju. W obliczu braku dominującego standardu AVoIP, zgodność z normą Intel® SDM niesie ze sobą wiele korzyści. Klienci, którzy wybierają płyty zgodne ze specyfikacją Intel® SDM, mają możliwość dostosowania standardu AVoIP do swoich indywidualnych potrzeb. To rozwiązanie pozwala zredukować liczbę konwerterów, upraszcza strukturę systemu i umożliwia przesyłanie treści multimedialnych na duże odległości za pomocą ekonomicznego kabla CAT5/6. Wizją firmy Panasonic Connect jest przyszłość, w której rozwiązania wizualne przekształcają się w wysokowydajne terminale na brzegu sieci, zwiększając funkcjonalność przy jednoczesnym minimalizowaniu złożoności systemu. Projektory i wyświetlacze zgodne ze specyfikacją Intel® SDM współpracują z szeroką gamą zastrzeżonych kart funkcyjnych firmy, jak i innymi podmiotami. Rzetelna weryfikacja wewnętrzna płyt modułów potwierdza ich zdolność do współpracy i budzi zaufanie oraz pewność klientów.
5. Optymalizacja złożonych środowisk projekcyjnych dzięki zdalnie zarządzanej usłudze
Nowa, oparta na chmurze usługa Remote Managed Service (RMS) firmy Panasonic powstała z myślą o wsparciu partnerów w zarządzaniu i optymalizacji złożonych środowisk multiprojekcyjnych w szybko rozwijających się obszarach, takich jak środowiska immersyjne. Program RMS został dostosowany do potrzeb managerów IT działających w branżach związanych z rozrywką, produkcją wydarzeń, edukacją rozrywkową oraz w sektorze korporacyjnym. Rozwiązanie pomaga zapewnić niezawodność systemu, długotrwałość urządzeń oraz jednolitość obrazów, wspierając stabilne i długotrwałe operacje. RMS łączy klientów z Centralnym Centrum Monitorowania Panasonic poprzez chmurę, wykorzystując platformę zdalnej konserwacji. Dzięki temu możliwe jest pobieranie danych w czasie rzeczywistym z dowolnego projektora w sieci. Użytkownicy zyskują możliwość monitorowania projektorów zdalnie, reagowania na powiadomienia i ostrzeżenia, tworzenia planów konserwacji zapobiegawczej oraz zapewnienia spójności wideo poprzez szeroką gamę usług zarządzanych. To wyposażenie oferuje narzędzia wspomagające i przedłużające okres użytkowania, zapewniające utrzymanie jakości obrazu i ułatwiające konserwację, co przekłada się na bardziej zaawansowane zarządzanie złożonymi instalacjami wieloprojektorowymi.
6. Nowy, oparty na oprogramowaniu pakiet Media Production Suite do intuicyjnej i wydajnej produkcji wideo
Zespół ProAV zaprezentował nowy, oparty na oprogramowaniu darmowy pakiet Media Production Suite, który konsoliduje oprogramowanie komputerowe dla profesjonalnych systemów kamer firmy Panasonic w jedną, wygodną platformę. Takie rozwiązanie zapewnia dostęp do wielu funkcji na jednym ekranie GUI, co umożliwia niezwykle intuicyjną i efektywną produkcję wideo na miejscu. Dostępne bezpłatnie Media Production Suite wzbogacono o szereg dodatkowych płatnych funkcji, które mają być sukcesywnie rozwijane.. Planowana wtyczka Video Mixer dzięki wykorzystaniu zaawansowanej technologii sztucznej inteligencji z funkcją AI Keying, umożliwia wyeliminowanie konieczności korzystania z zielonego tła podczas komponowania obrazu, nawet podczas nagrywania na zewnątrz. W ramach bezpłatnego pakietu Media Production Suite znajdą się podstawowe funkcje Device View i Kontroli PTZ. Dodatkowe płatne wtyczki będą obejmować Video Mixer, Visual Preset i Auto Tracking.
7. Platforma do produkcji na żywo KAIROS z nowymi ulepszeniami
Podczas targów ogłoszono także szereg ulepszeń dla najnowocześniejszej platformy do produkcji na żywo KAIROS. Opierając się na elastyczności systemu, karty SDI I/O (AT-KC20M1) zostały wprowadzone dla trzech najnowszych komputerów mainframe Kairos Core, AT-KC200 i AT-KC2000/KC2000S1. Poprzez możliwość dodawania aż 4 jednostek AT-KC20M1 do każdego rdzenia Kairos, te wydajne i niezawodne karty wejścia/wyjścia SDI zwiększają pojemność systemu, oferując maksymalnie 48 wejść/wyjść (32 wejścia x 16 wyjść) obsługujących 3G SDI i 4 karty. To rozszerzenie umożliwia obsługę jeszcze większych i bardziej złożonych produkcji, co odpowiada na rosnące potrzeby związane z zaawansowanymi projektami. Nowe oprogramowanie sprzętowe (V1.6) dla systemu KAIROS, dostępne w pierwszym kwartale 2024 r., będzie nadal zapewniać ulepszoną funkcjonalność. Wprowadza nowe filtry zwiększające kreatywność, w tym korekcję kolorów. Dodane zostaną niezależne funkcje zarządzania użytkownikami. Planowane jest wprowadzenie nowego oprogramowania Still Image Store z funkcją playlisty i efektów przejścia, co znacząco ułatwi i przyspieszy produkcję treści multimedialnych. Udostępnione zostanie także nowe opcjonalne oprogramowanie dla Kairos Core Manager (AT-SFCM10), aby zapewnić użytkownikom system tworzenia kopii zapasowych Core, przywracanie nośników i synchronizację. Rozdzielczość natywna 16:10 w ST 2110, która będzie obsługiwana w przyszłości, również zostanie zaprezentowana na ISE.
Na wystawie oprócz KAIROS będzie można również zobaczyć kamerę PTZ 4K Panasonic UR100, jednostkę CCU UCU700/710 4K z ulepszoną łącznością IP oraz Corporate Studio z kompletnym przepływem pracy IP, zapewniającym prawdziwe rozwiązanie typu glass-to-glass.