Jeszcze tylko do 14 lutego możesz skorzystać z niższej ceny akredytacji na Forum bez barier. Nie zwlekaj! Zapisz się już dziś!
Forum bez barier to pierwsze w Polsce wydarzenie poświęcone dostępności w sektorze filmowym, skierowane do osób z branży, w szczególności z obszarów produkcji, dystrybucji i zarządzania kinami.
W dniach 27−29 lutego Centrum Kultury ZAMEK w Poznaniu zaprasza profesjonalistów i profesjonalistki na wykłady, panele dyskusyjne i warsztaty, dotyczące produkcji filmowej, dystrybucji i organizacji dostępnych pokazów kinowych. Do 14 lutego obowiązuje niższa cena biletów. Akredytacja na 3-dniowe wydarzenie kosztuje jedynie 170 złotych brutto, od 15 lutego jej cena wzrośnie do 250 złotych brutto. Na wydarzenie zgłosiło się już kilkadziesiąt osób z sektora filmowego, a program Forum wzbogacił się o dodatkowe elementy.
Wydarzenie otworzy prezentacja raportu z badań sektora audiowizualnego w obszarze dostępności, które realizują dr Bogna Kietlińska i dr Bartek Lis. Raport będzie punktem wyjścia do dyskusji, w której wezmą udział przedstawiciele i przedstawicielki dystrybutorów, kiniarzy oraz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Forum to również wykłady na temat dostępności oraz warsztaty na temat organizowania dostępnych pokazów prowadzone przez samorzeczników i samorzeczniczki, jak również praktyczne zajęcia skupiające się na temacie jakości audiodeskrypcji oraz dostępnej komunikacji.
Przykłady z innych krajów przedstawią zagraniczni goście: Ilmari Arnikil z Fińskiej Fundacji Filmowej zaprezentuje sytuację w Finlandii, Tabitha Kenlon z Audio Description Project na przykładzie głośnych tytułów opowie, jak dostępność w filmie realizuje się w Hollywood, a James Connor z UK Cinema Association przedstawi sytuację w Wielkiej Brytanii.
Wśród osób zaproszonych na Forum bez barier znajdą się zarówno przedstawiciele i przedstawicielki branży dystrybucyjnej, kin oraz producentów i producentek. Do Poznania przyjadą: Marek Bień, Marlena Gabryszewska, Cezary Kruszewski, Bogna Szewczyk, Marcin Adamczak, Anna Pachnicka, Justyna Mańkowska, Anna Żórawska oraz inni eksperci i ekspertki.
Odbędą się również wydarzenia specjalne, otwarte dla szerszej publiczności – pokazy „Wilczycy” i „Trzeba zabić tę miłość” z autorskimi narracjami stworzonymi przez Dorotę Masłowską i Agnieszkę Wolny-Hamkało.
Jednym z punktów programu będzie też Gala bez barier, podczas której dystrybutorowi najbardziej zaangażowanemu w dostępność zostanie przyznana statuetka. Jej projekt i wykonanie zlecono łódzkiej artystce ‒ Magdalenie Rutkowskiej.
Forum bez barier jest realizowane w ramach programu Collaborate to Innovate Europa Cinemas, przy wsparciu Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej i Miasta Poznań.
Szczegółowy program dostępny jest na stronie: https://ps.ckzamek.pl/podstrony/10786-forum-bez-barier/
Formularz akredytacji znajdziesz tutaj: https://ckzamek.pl/artykuly/10880-formularz-akredytacyjny-juz-dostepny/