Od 10 stycznia 2015 roku w Multikinach w całej Polsce można oglądać na ekranach „Agi Bagi“ – polską animację skierowaną do najmłodszych. Film wyprodukowany został przez studio Badi Badi i powstał we współfinansowaniu przez Polski Instytut Sztuki Filmowej oraz Narodowy Instytut Audiowizualny. W lutym w każdą sobotę i niedzielę w sieci kin Multikino w ramach Poranków dla Maluchów można oglądać II część przygód bohaterów „Agi Bagi“.
„Agi Bagi” opowiada o przygodach mieszkańców planety, która ma dwie strony: Agi i Bagi oraz o wzajemnych relacjach pomiędzy jej mieszkańcami, plemionami Agingów i Bagingów. Każdy epizod porusza wątek związany ze środowiskiem, pokazuje jak sobie radzić wspólnymi siłami, żeby żyć w harmonii z naturą. Prezentując przygody bohaterów, w unikatowy sposób przemyca ważne elementy edukacyjne, które są tak istotne na etapie rozwoju dziecka, a jednocześnie często pomijane w bajkach w tej grupie docelowej. „Agi Bagi” zostało wykreowane jako projekt skierowany do „młodszych przedszkolaków”. To w zamyśle wesoły i ciepły film dla widowni w wieku 2-5 lat z delikatnym, nienachalnym, edukacyjnym przesłaniem.
„Bajka była przecudna, dzieciaki zachwycone, a ja urzeczona. Czegoś takiego właśnie brakuje w produkcjach dla dzieci. Kolory, muzyka, piękna, nie wymuszona fabuła. Zabawne, ale jednocześnie barwne postaci, no i czarny charakter, który tak naprawdę jest poczciwą gapą! Synek był mocno zawiedziony, że to już koniec… Czekamy na więcej!“ – napisała do producentów po premierze filmu autorka bloga Małe Dranie (www.maledranie.blogspot.com).
Projekt ten jest oceniany przez specjalistów z branży międzynarodowej, jako pierwszy tak wyjątkowy projekt, którego kolory i fabuła są perfekcyjnie opracowane dla tej grupy odbiorców.
Projekt „Agi Bagi” od początku jego powstawania był realizowany z myślą o rynku międzynarodowym. Producent chciał wyprodukować serial, który spełni standardy w każdym kraju, niezależnie od uwarunkowań kulturowych. Zdecydował się na szereg konsultacji z psychologami, nadawcami telewizyjnymi i dystrybutorami z całego świata. Tomek Niedźwiedź – producent kreatywny, a jednocześnie reżyser i scenarzysta poświęcił 5 lat swojego życia, aby doprowadzić do skończenia produkcji. Były to lata zainwestowane w liczne spotkania i rozmowy po to, aby „Agi Bagi“ stało się pierwszą w Polsce tak przygotowaną unikatową produkcją na skalę światową.
Wiosną 2015 roku serial telewizyjny „Agi Bagi” będzie emitowany w 40 krajach całego świata, m.in. Polska, Grecja, Węgry, Indonezja, Izrael, Włochy, Rosja, Republika Południowej Afryki, Tajlandia, Emiraty Arabskie, a zakres krajów będzie sukcesywnie poszerzany – serial sprzedawany przez agenta sprzedaży z Niemiec Your Family Entertainment.
Tymczasem jeszcze w lutym przed premierą telewizyjną w ramach weekendowych poranków, dzieci mają wyjątkową okazję obejrzeć swoich ulubionych bohaterów na wielkim ekranie.
„Agi Bagi – cudze chwalimy swego nie znamy. Agi Bagi to nasza rodzima produkcja. REWELACYJNA. Bajka jest bardzo proekologiczna, ale w przeciwieństwie do większości tego typu bajek jej przekaz jest naprawdę bardzo przystępny i przy tym nienachalny, a w dodatku działa! Po miesiącach bezskutecznego tłumaczenia naszej córce, że wodę trzeba oszczędzać po Agi Bagi ona sama mnie upomina, że mam zakręcić! Poza tym rewelacyjna, słodka animacja, miłe piosenki i prawdę mówiąc dla dzieci 2-3 letnich to będzie najodpowiedniejsza bajka.“– napisały blogerki z mataja.pl http://mataja.pl/2015/01/fajne-bajki-dla-malych-dzieci/
Zapraszamy do obejrzenia odcinka:
https://www.youtube.com/watch?v=cb3fdeDWdbg
Scenariusz: Tomek Niedźwiedź, Bartosz Słomka
Reżyseria: Tomek Niedźwiedź
Produkcja: Badi Badi
Koprodukcja: Narodowy Instytut Audiowizualny, Muzyczne Studio Produkcyjne SPOT, Andrzej Zawada, Animoon
Film współfinansowany przez: Polski Instytut Sztuki Filmowej
Aktorzy użyczający głosów: Waldemar Barwiński, Jarosław Boberek, Ewelina Kordy, Agnieszka Kunikowska, Agnieszka Mrozińska.
Kraj: Polska
Czas trwania: 50 min.