Będzie w czym wybierać. Tradycją Festiwalu Filmowego w Gdyni są towarzyszące projekcjom filmowym liczne spotkania i wydarzenia specjalne. Kilkanaście konferencji i debat będzie okazją spotkania się środowiska polskich filmowców – wśród nich panel prawny zorganizowany przez redakcje Film&TV Kamera – piątek 18 września godz. 15-16.30 w sali Morskie Oko. Po spotkaniu rozlosujemy nagrody-niespodzianki. Zapraszamy, wstęp wolny.
Co zatem w programie wydarzeń branżowych?
Debata "Forbesa" – Media "publiczne czy polityczne"?
Miesięcznik "Forbes" wraz z zaproszonymi gośćmi spróbuje przeanalizować dwie największe potrzeby Mediów publicznych w Polsce.
Panel "Development kreatywny. Propozycje zmian w programach operacyjnych PISF".
Forum Stowarzyszenia Filmowców Polskich
Panel "Selling points: Jak promować polskie filmy za granicą?"
Panel przygotowany w ramach partnerstwa Festiwalu Filmowego w Gdyni i Creative Europe Desk Polska.
Debata "Kino dla dzieci w Polsce dzisiaj – sukcesy i perspektywy”
– sesja poświęcona prezentacji znaczących sukcesów polskiego kina dziecięcego w ostatnich kilku latach.
Panel "Orka – to się zrobi w poście, czyli postrpordukcja obrazu i dźwięku – dobrze prowadzona jest prostsza, niż myślisz"
Konferencja Filmoteki Narodowej dla środowiska filmowego na temat projektu FORWARD
Konferencja "Pamięć filmu" na 60 – lecie Filmoteki Narodowej
Warsztaty "Prawne aspekty relacji współtwórca utworu audiowizualnego – producent"
Spotkanie zorganizowane przez Film & TV Kamera będzie poświęcone istotnym i praktycznym zagadnieniom prawnoautorskim.
Masterclass HBO: David Simon
Gościem Masterclass HBO będzie David Simon, amerykański scenarzysta, producent, pisarz, a wcześniej dziennikarz, twórca serialu HBO "Prawo ulicy".
Polsko-litewskie spotkanie koprodukcyjne i prezentacja możliwości koprodukcji z Litwą
Warsztaty "Midpoint: Training the trainers" i Masterclass Pavla Jecha: Prezentacja międzynarodowego warsztatu adresowanego do wszystkich, którzy zawodowo zajmują się lub chcą zajmować się pracą nad scenariuszem.
Torino Film Lab
Program Audience Design, organizowany przez TorinoFilmLab, .
Legalna Kultura zaprasza do kawiarenki internetowej w Teatrze Muzycznym.
Gdyńskie Centrum Filmowe
Ten Festiwal będzie szczególny, gdyż dzień przed jego rozpoczęciem (13 września) planowane jest uroczyste otwarcie Gdyńskiego Centrum Filmowego.
Stoisko: Aktorzy Polscy, Filmowcy Polscy, SFP – ZAPA
Wirtualne Bazy Castingowe: Aktorzy Polscy i Filmowcy Polscy, Stowarzyszenie Filmowców Polskich.
Rodzinne zdjęcie filmowców: Projekt Jerzego Radosa i Sławomira Pultyna z Gdyńskiej Szkoły Filmowej odbędzie się dwukrotnie, we wtorek i sobotę na Placu Grunwaldzkim.
Wirtualny Festiwal to pionierski projekt polegający na udostępnieniu na stronie Festiwalu Filmowego w Gdyni dokumentów, grafik, obiektów i przeróżnych druków z historii imprezy.
Film "10 LAT EMOCJI”: W roku 2005 na wszystkie polskie filmy sprzedano osiemset tysięcy biletów. Po dziesięciu latach na polski film wybrało się do kina ponad 11 milionów osób. Jak do tego doszło i jakie emocje towarzyszyły założycielom i pracownikom PISF?
"Kronika 40. Festiwalu Filmowego w Gdyni” to trzy krótkie filmy dokumentalne realizowane w trakcie festiwalu przez studentów trzech szkół filmowych.
Common Baltic. Short Film Contest
Instytut Adama Mickiewicza pod flagową marką Culture.pl, Festiwal Filmowy w Gdyni, Pomorska Fundacja Filmowa w Gdyni oraz Gdyńska Szkoła Filmowa ogłosiły konkurs na film krótkometrażowy o tożsamości krajów położonych nad Morzem Bałtyckim.
Zapraszamy!