Kamera studyjna AK-PLV100GJ została zaprojektowana tak, aby wesprzeć produkcję w strumieniowym przesyłaniu treści, sprawiając, że będą one jeszcze bardziej ekscytujące i wciągające
Popyt na wysokiej jakości treści wideo na platformach streamingowych stale rośnie, dlatego Panasonic Connect Europe ogłosił, że jego nowa kamera studyjna AK-PLV100GJ 4K, zaprojektowana tak, aby wesprzeć produkcję w strumieniowym przesyłaniu treści, będzie dostępna w pierwszym kwartale 2023 r. Dzięki niej zawartość dostępna w streamingu będzie jeszcze bardziej ekscytująca i wciągająca.
Dzięki przetwornikowi MOS Super 35 mm 5,7 tys. i mocowaniu PL, znanemu jeszcze z kamery VariCam, Panasonic wprowadza swoją pionierską technologię „cine live” do linii kamer studyjnych, umożliwiając produkcję zaawansowanych materiałów wideo z małą głębią ostrości, aby jak najbardziej odzwierciedlić reżyserską wizję produkcji.
Prosta produkcja na żywo oparta na protokole IP bez CCU
Aby wspierać studia produkcyjne w przechodzeniu na pracę w środowisku IP, kamera jest kompatybilna z SMPTE ST 2110. Umożliwia to sprawniejsze połączenie z platformą KAIROS IT/IP (uruchomioną w maju 2020 r.), która daje profesjonalistom nieograniczone możliwości produkcji bogatych treści na wiele ekranów i strumieni.
Wejście/wyjście SMPTE ST 2110 jest możliwe bezpośrednio z głowicy kamery AK-PLV100GJ bez podłączania do jednostki CCU[1], umożliwiając produkcję na żywo opartą na protokole IP za pomocą samej kamery, eliminując potrzebę stosowania skomplikowanych systemów. Możliwe jest również przesyłanie sygnałów 12G-SDI bezpośrednio z głowicy kamery, co pozwala na elastyczną konstrukcję systemu i szeroki zakres operacji.
Przełączanie głowicy kamery w dowolnym momencie
Głowica kamery jest w pełni kompatybilna z akcesoriami do 2/3-calowej linii kamer studyjnych Panasonic. Zastępując istniejącą głowicę kamery AK-PLV100GJ, można stworzyć kinowe wideo z istniejącym CCU (AK-UCU600 lub AK-HCU250).
AK-PLV100GJ zapewnia specjalistom od mediów i rozrywki elastyczność i kontrolę, która nie wpływa na jakość produkcji, mówi Andre Meterian, dyrektor ds. profesjonalnych systemów wideo w Panasonic Connect Europe. Zapewnia innowacyjne połączenie funkcji i możliwości kamery studyjnej, a jednocześnie bezproblemowo integruje się z AK-UCU600 lub AK-HCU250 w celu usystematyzowanego sterowania kamerą i kinowej jakości. Będziemy nadal ulepszać transmisję wideo na żywo z wydarzeń muzycznych i sportowych dzięki innowacyjnym rozwiązaniom do produkcji na miejscu, w tym kamerom studyjnym opartym na PROTOKOLE IP do zaawansowanej i elastycznej produkcji.
Więcej informacji na temat pełnej oferty profesjonalnych kamer studyjnych Panasonic Connect można znaleźć na stronie internetowej: https://business.panasonic.co.uk/professional-camera/broadcast-and-proav/studio-camera-system
O Grupie Panasonic
Grupa Panasonic, światowy lider w opracowywaniu innowacyjnych technologii i rozwiązań do szeroko zakrojonych zastosowań w sektorach elektroniki użytkowej, mieszkalnictwa, motoryzacji, przemysłu, komunikacji i energii na całym świecie, 1 kwietnia 2022 r. przeszła na system operacyjny, a Panasonic Holdings Corporation pełniła funkcję spółki holdingowej, a osiem spółek znajdowało się pod jej parasolem. Założona w 1918 roku Grupa jest zaangażowana w poprawę dobrobytu ludzi i społeczeństwa oraz prowadzi działalność w oparciu o podstawowe zasady stosowane w celu generowania nowej wartości i oferowania zrównoważonych rozwiązań dla dzisiejszego świata. Grupa odnotowała skonsolidowaną sprzedaż netto w wysokości 56,40 mld euro (7 388,8 mld jenów) za rok zakończony 31 marca 2022 r. Grupa Panasonic, której celem jest poprawa samopoczucia ludzi, jest zjednoczona w dostarczaniu najwyższej jakości produktów i usług, które pomogą Ci żyć jak najlepiej. Aby dowiedzieć się więcej o Grupie Panasonic, odwiedź: https://holdings.panasonic/global/
O firmie Panasonic Connect Europe GmbH
Panasonic Connect Europe rozpoczął działalność 1 października 2021 r., tworząc nową, skoncentrowaną na biznesie i sprawną organizację. Zatrudniając ponad 400 pracowników, Panasonic Connect Europe kierowana przez dyrektora generalnego Hiroyuki Nishiumę ma na celu przyczynienie się do sukcesu swoich klientów dzięki innowacyjnym produktom oraz zintegrowanym systemom i usługom – realizując wizję Change Work, Advance Society i Connect to Tomorrow.
Panasonic Connect Europe ma siedzibę w Wiesbaden i składa się z następujących działów biznesowych:
- Dział Mobile Solutions Business pomaga pracownikom mobilnym zwiększyć produktywność dzięki gamie wytrzymałych notebooków Toughbook, tabletów biznesowych i urządzeń przenośnych.
- Media Entertainment Business Division obejmujący Visual System Solutions oferuje szereg projektorów o wysokiej jasności i niezawodności, a także wysokiej jakości wyświetlacze, z kolei Broadcast & ProAV oferuje rozwiązania Smart Live Production z kompleksowego portfolio składającego się z kamer PTZ i systemowych, kamer, platformy IT / IP Kairos, przełączników i rozwiązań robotycznych, szeroko stosowanych do produkcji na żywo, produkcji sportowej, w telewizji oraz studiach xR.
- Business and Industry Solutions dostarcza dostosowane rozwiązania technologiczne skoncentrowane na handlu detalicznym, logistyce i produkcji, wykorzystując unikalne podejście Gemba Process Innovation. Jego celem jest zwiększenie wydajności operacyjnej i poprawa jakości obsługi klienta, pomagając firmom osiągać najlepsze wyniki każdego dnia.
- Panasonic Factory Solutions Europe pomaga urzeczywistnić inteligentne fabryki dzięki szerokiej gamie zautomatyzowanych rozwiązań, w tym systemów do produkcji elektroniki, robotów i spawania oraz inżynierii oprogramowania.
Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej: https://business.panasonic.co.uk/professional-camera/products-and-accessories/broadcast-and-proav
[1] Przyszła aktualizacja