Film&TV Kamera
  • Aktualności
  • Wydarzenia
  • Nowości filmowe
  • Technika/sprzęt
    • Akcesoria
    • Aparaty
    • Broadcast i sprzęt studyjny
    • Dźwięk
    • Kamery
    • Obiektywy
    • Oprogramowanie
    • Oświetlenie
    • Statywy
    • Torby i ochraniacze
    • Pozostałe
    • Zasilanie
  • Wywiady
  • Partnerzy
  • W numerze
  • Kiosk
Brak wyników
Zobacz wszystkie
Film&TV Kamera
  • Aktualności
  • Wydarzenia
  • Nowości filmowe
  • Technika/sprzęt
    • Akcesoria
    • Aparaty
    • Broadcast i sprzęt studyjny
    • Dźwięk
    • Kamery
    • Obiektywy
    • Oprogramowanie
    • Oświetlenie
    • Statywy
    • Torby i ochraniacze
    • Pozostałe
    • Zasilanie
  • Wywiady
  • Partnerzy
  • W numerze
  • Kiosk
Brak wyników
Zobacz wszystkie
Film&TV Kamera
Brak wyników
Zobacz wszystkie
Home Wydarzenia

Targi FILM VIDEO FOTO już w przyszłym tygodniu!!!!

Redakcja FTVK przez Redakcja FTVK
4 kwietnia 2016
w Wydarzenia
Reading Time: 5min czytania
A A

7 kwietnia w Łodzi, w hali Expo przy al. Politechniki 4, rozpocznie się XIX edycja Targów Sprzętu Fotograficznego, Filmowego, Audio i Video oraz Technologii Multimedialnych FILM VIDEO FOTO. W trakcie trzech dni imprezy swoją ofertę zaprezentuje blisko 150 wystawców oraz odbędzie się ponad 100 warsztatów, spotkań i prezentacji, a jury przyzna Medale Targów w trzech kategoriach.

W dniach 7 – 9 kwietnia, po raz dziewiętnasty odbędą się Targi FILM VIDEO FOTO. Podczas tego, jednego
z najważniejszych wydarzeń fotograficznych w Polsce i Europie Środkowo – Wschodniej, zaprezentowana zostanie szeroka oferta najnowszego sprzętu i akcesoriów fotograficznych, audio i wideo-filmowych oraz zaawansowanych rozwiązań z zakresu grafiki komputerowej, techniki audiowizualnej, cyfrowej obróbki obrazu, druku a także postprodukcji. Przez trzy dni targowe, w hali Expo – Łódź przy al. Politechniki 4, miłośnicy, których pasją jest uwiecznianie rzeczywistości w kadrze zdjęciowym i filmowym będą mogli zapoznać się z nowościami czołowych producentów i dystrybutorów z Polski i zagranicy, a także podziwiać prace znanych fotografów oraz wziąć udział w licznych zajęciach warsztatowych.

Wśród wiodących producentów sprzętu foto-video gościć będziemy, m.in. firmę Olympus i Sony Polska. Firma Olympus zaprezentuje sprzęt linii OM-D, PEN oraz Tough, a z nowości między innymi najnowszy obiektyw M. Zuiko Digital ED 300 mm f/4 PRO IS oraz nowego bezlusterkowca Olympus PEN- F. Z myślą
o użytkownikach marki Olympus będzie dostępne stoisko serwisowe, gdzie bezpłatnie można dokonać przeglądu oraz aktualizacji sprzętu. Flagową linię najnowszych obiektywów GMaster, a także aparaty z serii A6300 i A68 odwiedzający będą mogli przetestować na stoisku firmy Sony Polska, która podczas wydarzenia będzie świętowała kilka ważnych jubileuszy – 70-lecie założenia Sony Corporation, 20-lecie kompaktów Cybershot oraz 10-lecie lustrzanek Alfa.

Najnowocześniejsze rozwiązania w dziedzinie obrazowania, urządzeń do druku wielkoformatowego
i fotograficznego oraz oświetlenia zaprezentują Epson, Medikon oraz Elfo. Ofertę dedykowaną specjalistom
z zakresu fotografii i edycji wideo pokaże firma Eizo Polska. Next77, polski dystrybutor takich marek jak Tokina, Hoya i Quantum, przedstawi nową markę obiektywów Irix. Profesjonalny zestaw napędowy Varanus do kamer
i aparatów będzie dostępny na stoisku Foton. Z ofertą tabletów graficznych Wacom oraz oprogramowaniem
do montażu audio-video Sony Creative Software będzie można zapoznać się dzięki obecności firmy Pixonet. Najnowsze rozwiązania z dziedziny wideofilmowania, fotografii i postprodukcji zaprezentuje BEiKS. Z kolei Foto7 pokaże między innymi urządzenie do płynnego ruchu przy zdjęciach poklatkowych – Sypr Genie Mini oraz akcesoria fotograficzne znanych marek, takich jak m.in. Manfrotto. Polską premierą będzie spersonalizowany obraz z DNA, który zaprezentuje firma myDNAgift.pl.

Różnorodną ofertę fotoalbumów i fotoksiażek dla profesjonalnych fotografów przedstawi: Najlepszefoto.pl, Sall Digital, Kruk Book oraz Alboomer Pro. Digitalalbum zaprezentuje nowe rodzaje papieru, techniki druku oraz ekskluzywne materiały pokryciowe. Wysokiej jakości akcesoria foto i wideo będzie można obejrzeć u firmy Vanguard. Z nowościami z dziedziny digitalizacji obrazu, takimi jak skanery fotograficzne, rozwiązania dotyczące konserwacji sprzętu fotograficznego i IT dostępne będą na stoisku Skanowanie.pl. Urządzenia oraz sprzęt dedykowany
filmowaniu z powietrza będzie można spotkać na stoiskach firm aeroMind, Dilectro
oraz Nerlo Data. Czytniki oraz pamięci masowe do zgrywania i archiwizowania danych zaprezentuje Lexar. To tylko namiastka tego co będzie można obejrzeć, dotknąć i przetestować podczas targów. Pełna lista firm biorących udział w targach dostępna jest na stronie internetowej: http://www.targi.lodz.pl/targi/294-xix-targi-sprzetu-fotograficznego-filmowego-audio-i-video-film-video-foto/wystawcy/

Targi FILM VIDEO FOTO to nie tylko prezentacja nowości linii produktowych ze świata fotograficznego, filmowego i audio-wideo. To także możliwość spotkania z najbardziej rozpoznawalnymi i doświadczonymi ekspertami w tych dziedzinach. Na odwiedzających czeka rekordowa ilość, bo ponad 100 warsztatów i spotkań podzielonych na bloki tematyczne związane z fotografią, filmem, drukiem i edycją obrazu. Skorzystać z nich będą mogli zarówno amatorzy, jak i profesjonaliści. Gośćmi tegorocznej edycji będą znani fotografowie: Tomasz Tomaszewski, Marek Arcimowicz, Adam Nurkiewicz, Jacek Bonecki, Paweł Kadysz oraz Marcin Dobas. Obecność tych uznanych artystów uwieńczą ich wystawy fotograficzne.

Podczas targów będzie można poszerzyć swoje umiejętności uczestnicząc w warsztatach praktycznych, np. fotografii kulinarnej i podróżniczej czy wysłuchać prelekcji na temat praw autorskich w filmie i fotografii.
W sobotnie przedpołudnie odbędzie się Performance fotograficzny „7”. To unikatowe połączenie wykonania wielkoformatowych odbitek srebrowych na oczach uczestników wydarzenia i wystawy powstałych zdjęć, która odbędzie się bezpośrednio po jego zakończeniu. Osoby zainteresowane podniesieniem umiejętności w zakresie sztuki filmowania, fotografowania, postprodukcji i perfekcyjnego wydruku znajdą również cos dla siebie. Wyjątkowo ciekawie zapowiadają się warsztaty z obróbki obrazu, na których uczestnicy poznają tajniki programu Adobe Photoshop.  Wszyscy zainteresowani fotografowaniem i filmowaniem smartfonem będą mogli udoskonalić swój warsztat na sobotnim spotkaniu z Jackiem Boneckim. Szczegółowy program wydarzeń towarzyszących wraz z ich opisami i sylwetkami prowadzących dostępny jest na stronie: http://www.targi.lodz.pl/targi/294-xix-targi-sprzetu-fotograficznego-filmowego-audio-i-video-film-video-foto/4969-dla-zwiedzajacych/spotkania-warsztaty-seminaria/

Na zwiedzających czekać będzie specjalna Strefa Sztuki, w której odbędą się wystawy fotograficzne i spotkania autorskie ze znanymi artystami. Osoby, którym nie uda się przyjechać do Łodzi, będą mogły śledzić targi on-line. Fotograficzny Program bez Nazwy, patron medialny imprezy, podobnie jak w ubiegłych latach, przez dwa dni będzie relacjonował na żywo targi FVF 2016 ze studia w łódzkim Expo. Transmisję live, począwszy od 7 kwietnia będzie można zobaczyć na stronie internetowej  www.programbeznazwy.pl 

Z myślą o miłośnikach fotografowania prowadzony jest cztero-etapowy konkurs fotograficzny „Metamorfozy Łodzi w czterech porach roku”. Rozstrzygnięcie konkursu odbędzie się trzeciego dnia targów (9.04), a zwycięzca otrzyma tytuł GRAND PRIX FILM VIDEO FOTO. Wystawcy zaś konkurować będą w Konkursie o Złoty Medal FVF na najlepszy produkt prezentowany podczas Targów. Podobnie jak w latach ubiegłych, pierwszy dzień imprezy przeznaczony będzie wyłącznie dla przedstawicieli branży na  spotkania B2B.

Godziny zwiedzania

  • 7 kwietnia 2016 (czwartek)              – od 10:00 do 18:00 – tylko dla profesjonalistów
  • 8 kwietnia 2016 (piątek)                   – od 10:00 do 18:00
  • 9 kwietnia 2016 (sobota)                 – od 10:00 do 17:00

Bilety na targi można nabyć on-line w promocyjnej cenie:

  • bilet jednorazowy normalny (ważny tylko 8 lub 9.04) – 10.00 PLN
  • karta dla profesjonalistów (3-dniowa)                         – 25.00 PLN

Więcej informacji na temat targów FILM VIDEO FOTO można znaleźć na stronie www.filmvideofoto.pl
 

Tagi: beiks
Redakcja FTVK

Redakcja FTVK

PowiązaneWpisy

Kreatywna Europa w Gdyni – spotkanie informacyjne i warsztaty

20 maja 2026

Trwa nabór na DOC DEVELOPMENT!

14 maja 2026

BEIKS TECHDAY 2026 – Technologia, która buduje twórców.

6 maja 2026

Film the Book

14 kwietnia 2026

Visegrad Film Forum

6 marca 2026

Visegrad Film Forum – ponownie otworzy drzwi do świata filmu już w marcu

11 lutego 2026

Aktualności

Aktualności

„Film&Tv Kamera” patronem Krakowskiego Festiwalu Filmowego

21 maja 2026
Aktualności

Obraz, który pracuje na Twoją historię – Canon i Beiks ruszają z Foto-Video Roadshow 2026

15 maja 2026
Aktualności

Trwa nabór wniosków do XVIII Konkursu Funduszu Filmowego w Krakowie

12 maja 2026
Aktualności

Sokołowsko wyróżnione przez Europejska Akademia Filmowa. Archiwum Kieślowskiego na mapie europejskiego kina

24 kwietnia 2026
Aktualności

Trwa nabór do Konkursu Małopolskiego Funduszu Filmowego Małych Form 2026

10 kwietnia 2026
Aktualności

Zanurz się w obrazach – kwiecień w Pałacu Potockich

1 kwietnia 2026

Wydarzenia

Wydarzenia

Kreatywna Europa w Gdyni – spotkanie informacyjne i warsztaty

20 maja 2026
Wydarzenia

Trwa nabór na DOC DEVELOPMENT!

14 maja 2026
Wydarzenia

BEIKS TECHDAY 2026 – Technologia, która buduje twórców.

6 maja 2026
Wydarzenia

Film the Book

14 kwietnia 2026
Wydarzenia

Visegrad Film Forum

6 marca 2026
Wydarzenia

Visegrad Film Forum – ponownie otworzy drzwi do świata filmu już w marcu

11 lutego 2026
Wydarzenia

3. Forum bez barier – przyszłość kina dostępnego

10 lutego 2026
Wydarzenia

Rejestruj. Przesyłaj. Twórz. W dowolnym miejscu z kamerami Sony

8 lutego 2026

O nas

Magazyn Film&TV Kamera wydawany jest od 2001 r. przez Unit Wydawnictwo Informacje Branżowe Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie. 100% udziałów Wydawnictwa UNIT jest w posiadaniu kapitału polskiego.

Follow us

Najnowsze wpisy

  • „Film&Tv Kamera” patronem Krakowskiego Festiwalu Filmowego 21 maja 2026
  • Kreatywna Europa w Gdyni – spotkanie informacyjne i warsztaty 20 maja 2026
  • Obraz, który pracuje na Twoją historię – Canon i Beiks ruszają z Foto-Video Roadshow 2026 15 maja 2026
  • Trwa nabór na DOC DEVELOPMENT! 14 maja 2026
  • Trwa nabór wniosków do XVIII Konkursu Funduszu Filmowego w Krakowie 12 maja 2026
  • BEIKS TECHDAY 2026 – Technologia, która buduje twórców. 6 maja 2026

Kategorie

  • Aktualności
  • Baza adresowa
  • Bez kategorii
  • Centrum festiwaLOVE
  • Film
  • Partnerzy
  • Technika/sprzęt
    • Akcesoria
    • Aparaty
    • Broadcast i sprzęt studyjny
    • Dźwięk
    • Kamery
    • Obiektywy
    • Oprogramowanie
    • Oświetlenie
    • Pozostałe
    • Statywy
  • W numerze
  • Wydarzenia
  • Wywiady

Tagi

4k agnieszka holland aktorka animacja beiks Boże Ciało Camerimage canon dla dzieci DOC LAB POLAND dramat Dystrybutor: KINO ŚWIAT ekran Festiwal Festiwal Polskich Filmów Fabularnych Film Filmoteka Narodowa Instytut Audiowizualny filmowy FPFF gdynia historia kamera kino kino: ILUZJON kino liuzjon komedia Konkurs netflix Online Panasonic Polski Instytut Sztuki Filmowej produkcja Produkcja: Polska reżyser sony sztuka teatr telewizja transmisja Video Warszawa Warsztaty wideo wielka brytania youtube
  • O nas
  • Kontakt
  • Baza adresowa
  • Strony partnerskie
  • Polityka prywatności

Film&TV Kamera

Brak wyników
Zobacz wszystkie
  • Aktualności
  • Wydarzenia
  • Nowości filmowe
  • Technika/sprzęt
    • Akcesoria
    • Aparaty
    • Broadcast i sprzęt studyjny
    • Dźwięk
    • Kamery
    • Obiektywy
    • Oprogramowanie
    • Oświetlenie
    • Statywy
    • Torby i ochraniacze
    • Pozostałe
    • Zasilanie
  • Wywiady
  • Partnerzy
  • W numerze
  • Kiosk

Film&TV Kamera

Ta strona używa plików cookie. Kontynuując korzystanie z tej strony, wyrażasz zgodę na używanie plików cookie. Odwiedź naszą Politykę prywatności i plików cookie .