Film TV KameraInformacje o wydawcy
Magazyn Film&TV Kamera wydawany jest od 2001 r. przez Unit Wydawnictwo Informacje Branżowe Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie.
100% udziałów Wydawnictwa UNIT jest w posiadaniu Ebner Gruppe Ulm, jednej z największych grup wydawniczych w Niemczech, wydawcy m.in. popularnego w Europie pisma branży filmowej – Film&Tv Kameramann.
Wydawca polskiego tytułu – Wydawnictwo Unit – ma w swoim portfolio łącznie 15 tytułów różnych magazynów branżowych, co przekłada się łącznie na 72 wydania w ciągu roku. Nakład wszystkich pism w ciągu roku: 496500, 4 portale tematyczne, targi i szkolenia.

Informacje o magazynie Film&TV Kamera
Film&TV Kamera– jest specjalistycznym magazynem zaadresowanym do osób zajmujących się produkcją filmową i telewizyjną: autorów zdjęć filmowych, reżyserów, scenarzystów, dokumentalistów, producentów, montażystów, realizatorów dźwięku, kierowników produkcji, obsługi technicznej itp. Magazyn ukazuje się od 2001 r. i na stałe współpracuje z niemieckim partnerem Film&TV Kameramann.

Tematy podejmowane na łamach kwartalnika Film & TV Kamera:

 • wywiady z twórcami (operatorzy, reżyserzy, kierownicy produkcji, scenografowie itp.) – przygotowywane przez praktyków z branży – operatorów, reżyserów, kierowników produkcji itp.
 • analizy filmów fabularnych, dokumentalnych, animowanych itp. – przygotowywane przez pracowników wydziałów filmoznawstwa
 • produkcje filmowe i telewizyjne - relacje z planów zdjęciowych, reportaże, rozmowy z członkami ekipy
 • scenariusze – cykl artykułów dotyczący podstaw tworzenia scenariuszy – przygotowywany przez wykładowców scenopisarstwa Uniwersytetu Wrocławskiego
 • prawo i finansowanie – cykl materiałów przygotowywany przez specjalistów z zakresu prawa autorskiego z kancelarii Bukowski&Wspólnicy z Krakowa
 • edukacja filmowa: szkoły, seminaria, szkolenia, stypendia, warsztaty, technika i kreacja, multimedia, nowości techniczne, zestawienia produktów, testy sprzętu i oprogramowania
 • materiały przygotowywane przez specjalistów oferujących sprzęt filmowy i operatorów filmowych
 • postprodukcja, korekcja barwna, efekty specjalne, montaż dźwięku i obrazu – materiały przygotowywane we współpracy z czołowymi firmami postprodukcyjnymi
 • film animowany
 • targi i festiwale, wydarzenia branżowe, warsztaty
 • personalia filmowców, portrety firm, studiów filmowychDYSTRYBUCJA
"Film&TV Kamera" dystrybuowana jest na wielu polach – zarówno w formie dystrybucji odpłatnej jak i nieodpłatnej, m.in.:

 • sprzedaż egzemplarzowa w salonach prasowych EMPIK,
 • sprzedaż w PWSFTviT w Łodzi,
 • prenumerata,
 • promocja nieodpłatna i sprzedaż na targach oraz festiwalach zagranicznych i krajowych. W formie odpłatnej lub nieodpłatnej - magazyn dostępny jest także na wielu targach i festiwalach branżowych. Oferujemy dystrybucję w teczkach prasowych, przyznajemy nagrody dla zwycięzców festiwali filmowych (w formie całorocznych prenumerat), jesteśmy obecni w w mediach elektronicznych, katalogach partnerów, a logotypy Film&TV Kamera – jako patrona medialnego czy partnera można zobaczyć na wielu festiwalach: Camerimage, Film Video Foto, Tofifest, Regio Fun, OKFA, Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, Off Plus Camera – konkurs scenariuszowy Script Pro, Warszawski Festiwal Filmowy, Planete+Doc, Łodzią po Wiśle, OFAFA, OKFA, Festiwal Filmów Polskich „Wisła” w Rosji, Sputnik nad Polską, Młodzi i Film, 3-D Image, Cinergia, T-Mobile Nowe Horyzonty, Se-Ma-For Film Festival itp..
  Od kilku lat podczas Targów Film Video Foto w Łodzi redakcja organizuje seminarium prawne poświęcone zagadnieniom prawno-autorskim i finansowym.

Rozwijamy współpracę z festiwalami zagranicznymi, czego wyrazem jest obecność – wraz z niemieckim magazynem Kameramann lub samodzielnie - na takich festiwalach jak: Cinec w Monachium czy IBC w Amsterdamie. Wyrazem znaczenia „Film&TV Kamera” w opinii społeczności międzynarodowej jest udzielenie patronatu medialnego nad jedną z najbardziej prestiżowych imprez branżowych w świecie – NAB Show w Las Vegas czy festiwalu filmów animowanych Cartoon Movie w Lyonie.

Redakcja
Z magazynem współpracują uznani teoretycy i praktycy filmu i telewizji, m.in. wykładowcy łódzkiej Szkoły Filmowej i Wydziału Filmoznawstwa UŁ, Uniwersytetu Wrocławskiego, praktycy operatorzy, reżyserzy i kierownicy produkcji:

Jolanta Tokarczyk – redaktor naczelna, kierownik produkcji filmowej, dziennikarz

Andrzej Bogusz – operator filmowy, montażysta

Andrzej B.Czulda – reżyser, Wytwórnia Filmów Oświatowych, Łódź

Joanna Karasińska – radca prawny, Agnieszka Witońska-Pakulska – radca prawny – kancelaria prawna Bukowski&Wspólnicy, Kraków

Tomasz Nowak- filmoznawca, współpracownik festiwalu Camerimage i Studia Filmowego Se-ma-for

Jan Paweł Pełech – operator, współpracownik TVP, TVN itp.

Mariola Wiktor – filmoznawca, krytyk filmowy, członek FIPRESCI

Arkadiusz Wojnarowski – Uniwersytet Wrocławski

Anna Maria Zartychta – Szkoła Filmowa w Łodzi

Kamila Żyto – Uniwersytet Łódzki

Magazyn współpracuje z czołowymi studiami filmowymi, producentami i postproducentami, wyspecjalizowanymi w tematyce filmowej.

Działalność
Poza regularnie wydawanym kwartalnikiem „Film&TV Kamera” redakcja organizuje seminaria o tematyce prawno-autorskiej podczas targów Film Video Foto w Łodzi.
Wydajemy własny newsletter Film&TV Kamera, z informacjami branżowymi dotyczącymi nowych rozwiązań technicznych, patronatów prasowych, targów i festiwali oraz działalności naszych partnerów.

Informacje dotyczące działalności redakcji oraz naszych patronów i partnerów zamieszczamy również na profilu Film&TV Kamera na Facebooku
https://www.facebook.com/pages/FilmTV-Kamera/281993461853006?ref=hl

KONTAKT

Redakcja: Jolanta Tokarczyk
tel.: 22 32 01 602
jtokarczyk@unit.com.pl

Reklama: Joanna Pratzer (kierownik działu)
tel. 22 32 01 602
jpratzer@unit.com.pl

Reklama zagraniczna: Dorota Mazurek
tel. 22 32 01 504
dmazurek@unit.com.pl

Prenumerata:
tel. 22 32 01 511
e-mail: prenumerata@unit.com.pl

www.unit.pl, www.tradebizz.pl
Facebook: http://www.facebook.com/pages/FilmTV-Kamera/281993461853006

DANE TECHNICZNE "Film&TV Kamera"

Częstotliwość: kwartalnik (marzec, czerwiec, wrzesień, listopad)
Druk: offset
Format: 170 x 240 mm
Nakład: 5000 egzemplarzy

Koordynacja: Ewa Kowalska
tel. 22 32 01 535
e-mail: koordynacja@unit.com.pl