Wersja do wydrukuSend by emailWersja PDF

Zarządzanie Cyfrową Postprodukcją Filmową

Obrazek
Fot. Łódzka Szkoła Filmowa
26 stycznia 2016

Co ma scenografia do efektów filmowych? Dlaczego scenograf powinien rozmawiać ze specjalistami od postprodukcji? Co to jest „projektowanie” efektów specjalnych? Jak znaleźć wspólny język między reżyserem i operatorem a artystami od postprodukcji? Czy "komputer może wszystko"? Odpowiedzi na te pytania możesz otrzymać już w lutym 2016 roku w Szkole Filmowej w Łodzi.

Wydział Organizacji Sztuki Filmowej przeprowadził nabór na podyplomowe studia Zarządzanie Cyfrową Postprodukcją Filmową. Roczne, płatne studia, przeznaczone są przede wszystkim dla osób pracujących w szeroko pojętej branży filmowo-telewizyjnej, bądź dla absolwentów studiów z zarządzania, kulturoznawstwa, ekonomii, którzy chcą działać na rynku produktów multimedialnych. Studia mają charakter interaktywny - studenci będą uczestniczyć w zajęciach teoretycznych i praktycznych równolegle w Szkole Filmowej w Łodzi i studiach postprodukcyjnych w Warszawie, Wrocławiu, Krakowie i Łodzi.

W programie studiów znajdują się zagadnienia dotyczące produkcji filmów fabularnych, animowanych oraz elementów gier komputerowych z udziałem cyfrowej postprodukcji. Wykładowcy podejmą tematy związane z wiedzą o technologiach realizacji, archiwizacji, prewizualizacji produkcji, współpracy na planie grup produkcyjnych i postprodukcyjnych, projektowaniu cyfrowej scenografii i ruchu ekranowego oraz projektowaniu efektów wizualnych i dźwiękowych.