Wersja do wydrukuSend by emailWersja PDF

Trwa nabór na Lodołamacz

7 maja 2018

Organizatorzy do uczestnictwa zapraszają młodych producentów i reżyserów, którzy mają już na koncie pierwsze doświadczenia w poszukiwaniu funduszy na realizację filmów. Podczas dwudniowych, intensywnych warsztatów uczestnicy rozmawiać będą między innymi o możliwościach pozyskiwania środków publicznych i prywatnych na filmy w Polsce, kluczowych działaniach na etapie developmentu, praktycznych aspektach finansowania i współpracy przy koprodukcji międzynarodowej czy możliwościach zwrotu z inwestycji w produkcję filmową.
 
- Zadaniem Lodołamacza jest dostarczanie uczestnikom praktycznej wiedzy, z której będą mogli korzystać na co dzień w swoich działaniach. Chcemy, aby warsztat pomagał i wskazywał nowe możliwości pojawiające się w branży filmowej, ale także wprost mówił o potencjalnych zagrożeniach czyhających na rynku. -mówi Joanna Łapińska, Dyrektor Programowa Transatlantyk Festival. - Cieszę się, że pierwsza edycja Lodołamacza została przyjęta tak dobrze. Cały czas docierają do nas głosy, że właśnie taki warsztat był potrzebny.

Zgłoszenia na tegoroczną edycję warsztatów do 20 maja przyjmuje koordynatorka projektu, Ola Salwa (ola@transatlantyk.org). Formularz zgłoszeniowy można pobrać tutaj. Udział w warsztatach jest bezpłatny, organizator pokrywa koszty noclegu.Patronami medialnymi wydarzenia są portal SFP.org.pl, Film&Tv Kamera.