Wersja do wydrukuSend by emailWersja PDF

Hommage à Kieślowski

Obrazek
Hommage à Kieślowski
18 września 2017

W terminie 7-9 września odbywała się tegoroczna, już 7 edycja popularnego festiwalu Hommage à Kieślowski w Sokołowsku. Co roku do Sokołowska przyjeżdżają naukowcy, miłośnicy twórczości reżysera, który młodzieńcze lata spędził właśnie w tym uzdrowisku oraz zwykli widzowie. W tym roku, w gronie gości specjalnych znaleźli się m.in.:  Kazimierz Kutz, Krzysztof Piesiewicz, Zbigniew Zamachowski, Krzysztof Zanussi, Andrzej Titkow, Piotr Jaxa, a także Maria Kieślowska, sprawująca patronat honorowy nad festiwalem.

Projekcje festiwalowe odbywały się w Kinoteatrze Zdrowie. Na program festiwalu złożyły się trzy sekcje:  Re:Interpretacje (fabuły europejskie), sekcja dokumentalna Bez Fikcji! oraz Hommage à Kieślowski.

Gościem specjalnym tej edycji festiwalu był Zbigniew Zamachowski, który dał recital „Nie tylko
o miłości”
. Z aktorem rozmawialiśmy o jego pracy przy filmie „Trzy Kolory. Biały”, a rozmowa ukaże się w listopadowym wudaniu „Film&TV Kamera”.

Sokołowsko jest miejscem, które w szczególny sposób promuje twórczość Kieślowskiego. Niebawem przejawem szczególnej promocji będzie utworzone tu archiwum twórczości reżysera, które obejmuje interesujące, również niepublikowane materiały dotyczące zarówno zycia prywatnego jak i zawodowego reżysera.

Kolewjna edycja Hommage à Kieślowski – za rok we wrześniu.