Wersja do wydrukuSend by emailWersja PDF

FILMICON

Obrazek
21 maja 2014

Filmicon to spółka założona w wyniku połączenia sił i doświadczeń dwóch osób: Olgi Bieniek i Mirosława Piepki. Właściciele poznali się podczas wspólnej pracy nad filmem fabularnym pt: „Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł” w reżyserii Antoniego Krauze (prod. NordFilm), którego współscenarzystą i współproducentem był M. Piepka, natomiast O. Bieniek – kierownikiem produkcji.

Oprócz filmu „Czarny czwartek. Janek Wiśniewski padł” Dom Produkcyjny Filmicon wyprodukował „Układ Zamknięty” (reż. Ryszard Bugajski) oraz dokument Krzysztofa Kowalskiego "Czarna skrzynka". Na ekranach kin w Polsce obejrzało je niemal półtora miliona widzów, filmy dystrybuowane były w Europie, Australii, Azji, USA i Kanadzie.

W ciągu kilku lat kooperacji twórcy wypracowali model współpracy, dzięki któremu projekty, które produkują cieszą się uznaniem nie tylko krytyków i znawców, ale przede wszystkim widzów. Kolejną produkcją jest historyczna fabuła pod roboczym tytułem „Pamiętnik Marity" w reżyserii Piotra Trzaskalskiego. Premiera w 2016 roku.

www.filmicon.pl