Wersja do wydrukuSend by emailWersja PDF

Festiwal Camerimage – startuje w sobotę 11 listopada

Obrazek
Fot.
Festiwal Camerimage – startuje w sobotę 11 listopada
10 listopad 2017

Już tyko godziny dzielą nas od rozpoczęcia wielkiego święta operatorów w Bydgoszczy – w sobotę 11 listopada. Festiwal Camerimage w tym roku po raz 25. , a z okazji jubileuszu, oprócz doskonałych; filmów odbędą się warsztaty, wystawy, spotkania z twórcami,  panele itp. Wśród nich m.in.:

Canon na Camerimage 2017

Ucz się od mistrza filmowania przy słabym oświetleniu. Podczas warsztatów Canon w poniedziałek 13 listopada Stephen Goldblatt (A.S.C. B.S.C.) wielokrotnie nominowany do nagrody Akademii i Emmy DoP, omówi i zademonstruje, w jaki sposób wykorzystał kamerę Canon C300 Mark II, aby rozwiązać trudne problemy z oświetleniem na planie filmu Nasze noce, entuzjastycznie przyjętego dramatu romantycznego z udziałem Jane Fondy i Roberta Redforda.

Seminarium ARRI

 „Kreatywność w ruchu” o pracy z Trinity prowadzi Joerg Schenten we wtorek 14 listopada.
Stabilizator do kamery Arri Trinity, flagowy produkt z serii systemów do stabilizacji kamer ARRI, to pierwszy hybrydowy stabilizator, który łączy stabilizację mechaniczną z aktywną elektroniczną stabilizacją przegubu kardanowego. Urządzenie oferuje dzięki temu pięć osi sterowania i pozwala operatorowi na uzyskanie niezwykle płynnego, a zarazem precyzyjnie kontrolowanego ruchu kamery, co przekłada się na nieograniczoną swobodę pracy.

Wystawa „Framing The World” zostanie zainaugurowana w środę.

Autorzy zdjęć filmowych ze wszystkich zakątków świata codziennie obserwują przez wizjery najróżniejsze konfiguracje życia i uwieczniają je, by podzielić się nimi z widownią. Wyjątkową wystawę, podczas której po raz pierwszy będzie można podziwiać zdjęcia członków niemal wszystkich międzynarodowych stowarzyszeń operatorów zrzeszonych pod sztandarem ASC-IMAGO.

Spotkanie z Davidem Lynchem

W ramach Camerimage zaplanowano seans dwóch pierwszych odcinków nowego sezonu Twin Peaks. To wyjątkowa możliwość obejrzenia tych niezwykłych, bogatych w symbole i warstwy wizualne części serialu w warunkach kinowych, z doskonałym dźwiękiem oraz obrazem.

Po seansie odbędzie się spotkanie z Davidem Lynchem, na którym uczestnicy będą mogli porozmawiać z twórcą. Wydarzenie zaplanowano  14.11, wtorek, godz. 15:30.
O kolejnych wydarzeniach będziemy informować w naszych relacjach z Bydgoszczy.
Festiwal potrwa do 18 listopada.

Fot.  Kadr z "Twin Peaks"