Wersja do wydrukuSend by emailWersja PDF

"Atlas" - produkcja Studia Munka nagrodzona

Obrazek
Fot.
19 czerwca 2019

Film krótkometrażowy „Atlas” w reżyserii Macieja Kawalskiego, wyprodukowany przez  działające przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich Studio Munka, zdobył Pierwszą Nagrodę (Tancerza)  na zakończonym 15 czerwca 2019 roku 47.  Międzynarodowym Festiwalu Filmowym Huesca (First Prize International Danzante).

To już druga prestiżowa nagroda dla filmu w ostatnim czasie. W marcu 2019 roku na Bermuda International Film Festival film również otrzymał Grand Prix.

Festiwale te znajdują się na oficjalnej liście Amerykańskiej Akademii Filmowej – ich zwycięzcy mają ułatwiony start w wyścigu po oscarową nominację.

„Atlas” powstał w ramach programu „30 minut” w Studio Munka – SFP.  Koproducentem i producentem wykonawczym jest  FILM PRODUKCJA (Stanisław Dziedzic).  W głównej występuje Tomasz Kot, partnerują mu m.in. Marian Opania, Magdalena Pociecha, Kinga Ciesielska. W Polsce, „Atlas” został już doceniony m.in. na Krakowskim Festiwalu Filmowym, Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni i Młodzi i Film w Koszalinie.

Do nieco szalonego szpitala psychiatrycznego, przyjęty zostaje tajemniczy pacjent — nie odzywa się do nikogo i całymi dniami stoi z rękami w górze. Poza pseudonimem  “Atlas” nie wiadomo o nim nic, a takie zagadki są intrygujące.

Maciej Kawalski jest z reżyserem i scenarzystą, a z wykształcenia również lekarzem. Jego filmy krótkometrażowe i reklamy były nagradzane na wielu międzynarodowych festiwalach, a  pierwszy scenariusz pełnometrażowy “The Clearing” dostał się do Sundance Screenwriters Lab Semi-Finals.