Każdego roku w ramach Krakowskiego Festiwalu Filmowego, poza czterema filmowymi konkursami, najlepsze dokumenty, krótkometrażowe fabuły i filmy animowane prezentowane są w kilkunastu sekcjach tematycznych. Jedną z nich jest Polska panorama, prezentująca najciekawsze dokonania polskich twórców z ostatniego roku.
“Polską panoramę, podobnie jak konkurs polski, traktujemy jako wskazówkę dla zagranicznych selekcjonerów, którzy licznie odwiedzają nasz festiwal” – mówi dyrektor Krakowskiego Festiwalu Filmowego Krzysztof Gierat. – “Dostrzeżone przez nich tutaj filmy, robią potem często zawrotną karierę na świecie”.
Dźwięki muzyki – legendarni bardowie
Film, muzyka i ciepłe czerwcowe noce pod gołym niebem – jak co roku Krakowski Festiwal Filmowy zaprasza na cykl “Dźwięki muzyki” prezentowany przez redaktora muzycznego Piotra Metza w plenerowym Kinie pod Wawelem.
„Dźwięki muzyki” to sekcja, która już na stałe wpisała się w pejzaż Krakowskiego Festiwalu Filmowego i cieszy się niesłabnącą popularnością wśród widzów. W plenerowym Kinie pod Wawelem obejrzymy tym razem filmy dokumentalne i fabularne o legendarnych bardach, którzy stali się sławni głównie dzięki tekstom swych piosenek, ale i porywającym melodiom.
Festiwal dla najmłodszych
Od kilku lat stałym elementem programu Krakowskiego Festiwalu Filmowego jest sekcja dedykowana najmłodszym kinomanom, Kids&Youth-kino dla młodych. W tym roku nie zabraknie premierowych filmów fabularnych i kultowych animacji.
Krakowski Festiwal Filmowy to najstarsza polska impreza filmowa, która od 1961 roku nieprzerwanie popularyzuje artystyczne kino krótkometrażowe i dokumentalne. Ważny element edukacji filmowej stanowi festiwalowe pasmo skierowane do publiczności w wieku 4-15 lat. Filmy wybierane przez profesjonalnych selekcjonerów od lat cieszą się dużą popularnością wśród młodych kinomanów.
Konferencja Focus on Germany. DOC.BRIDGE | KFF INDUSTRY
Specjalnym gościem tegorocznej edycji Festiwalu jest kinematografia niemiecka. Centralnym wydarzeniem branżowym sekcji będzie konferencja Focus on Germany.DOC.BRIDGE, na którą zaprasza Krakowska Fundacja Filmowa oraz Krakowski Park Technologiczny. Panelistami będą przedstawiciele niemieckiej i polskiej branży filmowej, którzy opowiedzą o modelach dofinansowywania, produkcji oraz promocji i dystrybucji filmów dokumentalnych w obu krajach. Konferencję zakończą polsko – niemieckie spotkania koprodukcyjne.
Konferencja prezentująca model funkcjonowania kinematografii niemieckiej odbędzie się 31 maja (środa) w godzinach 9.30-18.00 w Krakowskim Parku Technologicznym.
Wydarzeniem towarzyszącym będzie Doc Lab Poland Coproduction Market – spotkania międzynarodowych producentów filmowych, którzy szukają partnerów dla swoich projektów dokumentalnych.
Zgłoszenia na konferencję do 26 maja pod adresem: magda.orwat@kff.com.pl
Wstęp z akredytacjami: INDUSTRY, MEDIA, MARKET.