Wersja do wydrukuSend by emailWersja PDF

Krakowski festiwal Filmowy – sekcja Industry

Obrazek
Krakowski festiwal Filmowy – sekcja Industry
Krakowski festiwal Filmowy – sekcja Industry
19 czerwca 2017

Krakowski Festiwal Filmowy upłynął nie tylko pod znakiem pokazów filmowych i spotkań z twórcami, ale też licznych wydarzeń branżowych, wśród których uwagę zwracały warsztaty i master class, pitchingi nowych projektów dokumentalnych oraz panele i spotkania w formule one-on-one.

Gościem specjalnym tegorocznej 57. edycji Krakowskiego Festiwalu Filmowego była kinematografia niemiecka. Program „Fokus na Niemcy” obejmował pokazy wyselekcjonowanych, najnowszych niemieckich dokumentów. Centralnym wydarzeniem branżowym sekcji była konferencja, a jej główną osią – prezentacja modelu funkcjonowania kinematografii niemieckiej, do której zaproszono przedstawicieli niemieckiej i polskiej branży filmowej, łącznie ponad 40 producentów.

– Konferencja Focus On germany. Doc.Bridge skupiła się na umocnieniu kontaktów między polskimi i niemieckimi producentami filmowymi. Naszym sukcesem jest sprowadzenie do Krakowa najlepszych ekspertów z branży, którzy przedstawili filmowcom warunki finansowania, produkcji i dystrybucji filmów na obu rynkach. Oprócz wymiany doświadczeń i burzliwych dyskusji, odbyła się także seria owocnych spotkań networkingowych – podsumowała Maria Błędowska, organizator konferencji z ramienia KPT.

Działania Krakowskiego Parku Technologicznego mają na celu wspieranie branży kreatywnej i rozwój przemysłu filmowego w Małopolsce, a naturalną ich konsekwencją jest współpraca

z Krakowskim Festiwalem Filmowym. Ale to nie wszystko – mówi z kolei Barbara Wityńska-Słącz z krakowskiego Multilabu. Nasi przedstawiciele zasiadają w jury oceniającym projekty w ramach Doc to go! W tym roku oceniali je: Małgorzata Popławska, wiceprezes zarządu KPT i Marcin Lech, szef Multilabu KPT.

Celem pitchingu jest pozyskanie potencjalnego dystrybutora, agenta sprzedaży i kupującego, a także znalezienie idealnego miejsca na premierę festiwalową i inne pokazy swojego filmu.

Krakowski Park Technologiczny jako nagrodę oferuje możliwość skorzystania z usług Multilabu, naszego studia postprodukcyjnego – informuje Barbara Wityńska-Słącz. W tym roku Nagrodę Krakowskiego Parku Technologicznego w ramach pitchngu Docs to go! Przyznano projektowi „Wiatr. Thriller dokumentalny”, reż. Michał Bielawski,

prod. Maciej Kubicki, Anna Kępińska, Telemark, zaś Nagrodę Klastra w ramach pitchingu Docs to start otrzymali twórcy projektu „Wieloryb z Lorino”; reżyser Maciej Cuske i producent Mikołaj Pokromski, Pokromski Studio.

W tegorocznych warsztatach Doc lab Poland wzięło udział 20 projektów.

Z ich twórcami będziemy rozmawiać na łamach letniego wydania „Film & TV Kamera”.