MonitorExpo: Panasonic z nową zrobotyzowaną kamerą

MonitorExpo: Panasonic z nową zrobotyzowaną kamerą
Opis:

Podczas targów MonitorExpo w Kopenhadze Panasonic zaprezentował nową zdalnie sterowaną kamerę AW-HE130. Urządzenie pojawi się w sprzedaży w grudniu tego roku.
Model Panasonic AW-HE130 wykorzystuje pojedynczy kabel LAN do zasilania, sterowania, a także do transmisji video Full HD. Kamera pozwala na transmisję wideo w jakości Full HD poprzez łącze IP, jak również HD-SDI oraz HDMI. Charakteryzuje się wysoką czułością i jest wyposażona w trzy matryce typu MOS 1/2.86, dzięki czemu pozwala na filmowanie obrazów wysokiej jakości, nawet
w warunkach słabego oświetlenia.

– Kamera AW-HE130 to następca popularnego modelu AW-HE120. Znajdzie podobne zastosowanie, między innymi w e-learningu, wideokonferencjach, a także produkcji telewizyjnej live oraz filmów dokumentalnych – mówi Markus Naegele, Panasonic Product Marketing Manager.

– Urządzenie jest proste w obsłudze, a dzięki wykorzystaniu protokołu IP może być sterowane za pomocą komputera, tabletu lub smartfonu. Ponadto konstrukcja jest pozbawiona wentylatora, co sprawia, że kamera jest niezwykle cicha. Oprócz tego AW-HE130 jest wyposażona w tryb pracy nocnej z wykorzystaniem podczerwieni oraz funkcję Digital Extender, zwiększający efektywną długość ogniskowej o 40 proc,. zachowując przy tym wysoką rozdzielczość obrazu – dodaje Markus Naegele.

Wysoka precyzja obrazu realizowana jest dzięki funkcji cyfrowej korekcji, co w połączeniu
z 15-osiową korekcją barwną obrazu tworzy wysokiej jakości obraz o niesamowicie realistycznym odwzorowaniu barw, w szczególności skóry i jej odcieni.

System Optycznej Stabilizacji Obrazu (OIS) automatycznie koryguje małe wibracje, spowodowane
np. otwieraniem czy zamykaniem drzwi, dzięki czemu kamera umożliwia stabilne filmowanie.

- Wykorzystanie technologii PoE+ (ang. Power over Ethernet plus) oznacza, że kamera wymaga tylko jednego kabla LAN do zasilania, starowania oraz transmisji video, co skutecznie ogranicza koszty
i czas instalacji. Dodatkowa redukcja kosztów jest możliwa dzięki transmisji poprzez IP, bez konieczności wykorzystania kodera – tłumaczy Markus Naegele.

Nowe kamery dostępne są od grudnia 2014 u Autoryzowanych Dystrybutorów Panasonic, w kolorach czarnym i białym, w sugerowanej cenie 32 760 złotych netto.

W trakcie targów MonitorExpo zostały także zaprezentowane nowe urządzenia z linii VariCam oraz kamera PX800, które trafiły na rynek we wrześniu 2014 roku.

Kategoria:
Kamery