Wersja do wydrukuSend by emailWersja PDF

Szkoła Wajdy ogłasza nabór na swoje programy

Obrazek
Fot.
21 lipca 2019

Do 30 września trwa nabór na programy Wajda School.

Masz pomysł na film i chciałbyś rozwinąć swój projekt pod okiem mistrzów kina?
Masz świetną historię i chciałbyś stworzyć scenariusz pod opieką doświadczonych twórców? Intryguje Cię świat wokół, dotykają ludzkie historie? Chciałbyś zrealizować film z pomocą wybitnych dokumentalistów?

Przyjdź do nas! Pomagamy robić filmy!

Jesteś początkującym producentem? Chcesz poszerzyć swoją wiedzę o developmencie i spotkać znanych profesjonalistów z branży? Nie masz doświadczenia? Chcesz poznać od podstaw proces powstawania filmu bez wychodzenia z domu? A może chciałbyś zostać reżyserem radiowym? Mamy też kursy dla Ciebie!

Szkoła Wajdy to unikalne programy dla młodych twórców łączące edukację z produkcją filmową. Tworzymy optymalne warunki do przygotowania profesjonalnego debiutu. Doświadczeni ludzie kina /reżyserzy, scenarzyści, producenci/ pracują ze studentami nad najlepszą wizją artystyczną ich własnych projektów – od etapu scenariuszowego, poprzez produkcję, aż po prezentację filmu na rynku.

Zapraszamy studentów i absolwentów szkół wyższych – filmowych i artystycznych oraz różnego rodzaju kursów filmowych; osoby zajmujące się dotychczas kinem amatorskim i offowym, a także dziennikarzy, scenarzystów, ludzi pióra, aktorów. Wszystkich wrażliwych obserwatorów życia, którzy swoją wizję chcą przełożyć na język filmu.

„To bardzo kreatywne miejsce z atmosferą wspólnego działania, gdzie młodzi filmowcy mają szansę skonfrontować swoje pomysły z doświadczonymi twórcami. Bardzo żałuję, że nie miałem takiej szkoły kiedyś i musiałem zrobić kilka filmów z błędami zanim się czegokolwiek nauczyłem” – mówi jeden z naszych znakomitych tutorów Paweł Pawlikowski. https://www.youtube.com/watch?v=9oPH8yfBk64


PROGRAMY WAJDA SCHOOL

STUDIO PRÓB – kurs fabularny
DOK PRO – kurs dokumentalny
SCRIPT – kurs scenariuszowy
DEVELOPMENT KREATYWNY – kurs dla producentów
ONLINE KAMERA – internetowy kurs dla początkujących
Nabór do 30 września 2019.


Szczegóły rekrutacji na www.wajdaschool.pl/programy

STUDIO PRÓB – kurs fabularny

To roczny, intensywny kurs reżyserii na poziomie masterclass. Obejmuje analizę i rozwój treatmentów zgłoszonych przez uczestników w ramach warsztatów z wybitnymi polskimi i zagranicznymi reżyserami takimi jak: zdobywca Srebrnego Niedźwiedzia na festiwalu w Berlinie – Wojciech Marczewski, zdobywca Oscara – Paweł Pawlikowski, czy tak uznani filmowcy jak Udayan Prasad, Joanna Krauze, Filip Marczewski oraz prowadzący kurs Maciej Sobieszczański. Tutaj rozwiniesz swoją wiedzę o dramaturgii, montażu, pracy z aktorem, pracy na planie czy o analizie filmu. Staniesz na prawdziwym planie zdjęciowym i zrealizujesz sceny ze swojego scenariusza z udziałem zawodowych aktorów i profesjonalnej ekipy. W ramach kursu organizowane są

także specjalne gościnne wykłady z udziałem wybitnych twórców kina z całego świata.

DOK PRO – kurs dokumentalny

Nie uczymy podstaw, nie zaczynamy od filmowego abecadła, ale pomagamy rozwinąć Twój projekt filmowy. Podczas kursu wspólnie pracujemy nad najlepszymi rozwiązaniami dla Twojego dokumentu. Swoim doświadczeniem i wiedzą dzielą się z Tobą znakomici dokumentaliści jak nominowany do Oscara© Marcel Łoziński, Vita Żelakeviciute czy Maciej Cuske. Na kursie DOK PRO zostało opracowanych już ponad 100 filmów dokumentalnych, które zdobyły kilkadziesiąt nagród na prestiżowych festiwalach europejskich i amerykańskich.

SCRIPT – kurs scenariuszowy 

W tym programie pracujesz nad stworzeniem własnego, średnio lub pełnometrażowego scenariusza. Zaczynasz od pomysłu, który przez rok rozwijasz z pomocą doświadczonych, uznanych filmowców takich jak: Udayan Prasad, Wojciech Marczewski, Leszek Dawid, Sławomir Fabicki, Maciej Marczewski, Agnieszka Smoczyńska oraz prowadzący kurs Denijal Hasanović. To oni pomogą Ci napisać scenariusz i zaprezentować go potencjalnym producentom w formie publicznego czytania performatywnego z udziałem tak znakomitych aktorów jak: Magdalena Cielecka, Bartłomiej Topa, Marta Nieradkiewicz, Kamilla Baar czy Łukasz Garlicki.

DEVELOPMENT KREATYWNY –  kurs dla producentów 

Ten kurs pomoże Ci w praktycznym przygotowaniu i profesjonalnym prowadzeniu procesu developmentu filmu. Wzmocni Twoje umiejętności biznesowe, negocjacyjne i marketingowe oraz nauczy twórczej współpracy z ekipą filmową. Profesjonaliści z branży podzielą się z Tobą swoją wiedzą o prezentacji projektu, negocjacjach, wystąpieniach publicznych i budowaniu strategii festiwalowej. Pracują z nami uznani producenci tacy jak: Maciej Strzembosz, Agnieszka Odorowicz, Alicja Grawon-Jaksik, Kamil Przełęcki, Dorota Roszkowska, Małogorzata Jurczyk, Joanna Malicka, Sławomir Rogowski i Katarzyna Kozłowska.

ONLINE KAMERA – internetowy kurs dla początkujących

To program skierowany do ludzi zaczynających swoją przygodę z kinem. Nie ma ograniczeń wiekowych, a doświadczenie filmowe nie jest wymagane. Tutaj, nie wychodząc z domu, poznasz od podstaw cały proces powstawania filmu i będziesz mógł rozwinąć swój pomysł z pomocą wybitnych polskich filmowców. Wykłady wideo prowadzą Paweł Pawlikowski, Leszek DawidJerzy ZielińskiGrzegorz Łoszewski, Filip Marczewski, Denijal Hasanović, Rafał Listopad, Maciej Sobieszczański pod nadzorem merytorycznym Wojciecha Marczewskiego.