Wersja do wydrukuSend by emailWersja PDF

Szkoła Filmowa w Łodzi. Festiwal Filmów Studenckich „Łodzią po Wiśle”

Obrazek
1 kwietnia 2014

Festiwal Filmów Studenckich „Łodzią po Wiśle” odbywa się w Warszawie w kinie Iluzjon. To doroczne święto młodych filmowców, którzy po raz pierwszy pokazują szerokiej publiczności swoje dokonania artystyczne. Na festiwalu są prezentowane filmy młodych twórców kina ze Szkoły Filmowej w Łodzi z ostatniego roku akademickiego; około 100 krótkometrażowych filmów, których łączny czas projekcji odpowiada niemal dziewięciu filmom pełnometrażowym.

Festiwal jest organizowany w Warszawie, by etiudy studenckie obejrzeli przedstawiciele branży filmowej, producenci i dziennikarze. Dla młodych twórców filmów to początek festiwalowego życia i często pierwsze laury.

Najważniejszymi nagrodami festiwalowymi są: grand prix, nagrody za najlepszą etiudę w czterech kategoriach: fabuła, dokument, animacja i etiuda operatorska. Festiwal jest organizowany w Warszawie od 2003 r., a zwycięzcy „ŁpW“ zdobywają następnie nagrody na międzynarodowych festiwalach, czego przykładem są „Opowieści z chłodni“ w reż. Grzegorza Jaroszuka, docenione i nagrodzone w 2012 r. ponad 20 razy.

www.filmschool.lodz.pl