Wersja do wydrukuSend by emailWersja PDF

Poznań stolicą światowej animacji.

5 lipca 2019

Poznań stolicą światowej animacji. Już dziś rusza 12. MFFA  ANIMATOR!

Od dziś do czwartku (5. - 11. lipca) na Międzynarodowym Festiwalu Filmów Animowanych ANIMATOR pokażemy ponad 300 produkcji. Na święto animacji do Poznania przyjeżdżają goście z całego świata. Widzowie będą mogli wziąć udział w ponad 120 wydarzeniach. Gwarantujemy niezapomnianą przygodę z filmem animowanym i muzyką. Oto, co przyniosą najbliższe dni: 

PIĄTEK

Zapraszamy na oficjalne otwarcie ANIMATORA do klubu festiwalowego. O 21:30 w parku Wieniawskiego wieczór zaczniemy polsko - japońskim projektem É in Motion. To pokaz animacji Sumito Sakakibary z muzyką na żywo w wykonaniu artystów, związanych z Poznaniem: kompozytora Szymona Brzóski, pianistki Barbary Drążkowskiej i skrzypaczki Marii Murawy-Fraskiej.  O 23:00 w programie Silent Disco. Zagrają DJ’e: Hubert Tas i Adam Brzozowski.

 

SOBOTA

Weekendowy program festiwalu obfituje w wiele ciekawych wydarzeń. W sobotę zapraszamy na blok ANIMACJA Z NORWEGII. O godz. 18:00 w Kinie Muza po raz pierwszy w Polsce pokażemy film „The Tower” w reżyserii Matsa Groruda.

O godz. 20:00 w Sali Wielkiej Centrum Kultury Zamek  przed pokazem „Frankenweenie” z widzami spotka się gwiazda ANIMATORA, Tim Allen. Brytyjczyk jest znany z takich produkcji jak nominowana do Oscara „Wyspa psów” Wesa Andersona czy „Gnijąca Panna Młoda” Tima Burtona.

Zapraszamy na wieczór do klubu festiwalowego. Widzowie spędzą go w towarzystwie Kota Felixa, kultowej postać z amerykańskich kreskówek. Muzykę na żywo do animacji zagra big band Dizzy Boyz. Początek koncertu o 21:30, a zaraz po nim - Silent Cinema. Pokażemy dwa odcinki „Świata jutra” w reżyserii Dona Hertzfeldta.