Wersja do wydrukuSend by emailWersja PDF

Nabór projektów na 3. edycję Script Wars

Obrazek
Fot.
9 maja 2019

Rusza nabór projektów na 3. edycję Script Wars – Mazowieckiego Konkursu Scenariuszowego. Organizatorzy, Mazovia Warsaw Film Commission wraz z Mazowieckim Instytutem Kultury, czekają na scenariusze pełnometrażowych filmów fabularnych, których akcja osadzona będzie w Warszawie lub na Mazowszu. Adresatami wydarzenia są zarówno profesjonaliści, jak i debiutanci.

 

Wysyłając swój scenariusz na konkurs nie miałam producenta, reżysera ani żadnych, nawet mglistych, perspektyw na to, że może on zostać kiedykolwiek zrealizowany - mówi Magdalena Zarębska-Węgrzyn, laureatka zeszłorocznej edycji Script Wars.  Nie jestem częścią tak zwanego środowiska, więc szanse na to, by ktoś decyzyjny przeczytał ten tekst również były nikłe. Dzięki konkursowi zmieniło się wszystko. Znalazł się producent, który chce zrealizować mój scenariusz, reżyser, który uznał go za interesujący, a ja zyskałam grono kontaktów, dzięki którym moje kolejne teksty mają szansę być przeczytane. Wysyłajcie scenariusze na Script Wars nawet jeśli Waszymi argumentami są tylko intuicja i podskórne przeczucie, że coś w nich jest, zachęca autorka scenariusza o Wandzie Rutkiewicz.

 

Organizatorom zależy, żeby region był pełnoprawnym bohaterem w powstających projektach, a twórcy mieli szansę na konsultacje swoich tekstów na możliwie wczesnym etapie. Script Wars i udział w nim ułatwia znalezienie dobrych producentów i kompletowanie budżetów. W przyszłości takie projekty mają szansę być wsparte zarówno organizacyjnie przez Mazovia Warsaw Film Commission jak i finansowo przez Mazowiecki i Warszawski Fundusz Filmowy.


Ponadto wszyscy finaliści i zwycięzcy będą mieli możliwość konsultowania swoich tekstów w ramach grup Atelier Scenariuszowego a wybrane projekty zostaną zaproszone do udziału w pitchingach realizowanych w ramach industry przy Festiwalu Kameralne Lato w Radomiu. Wszelkie szczegóły dotyczące zasad zgłaszania prac znajdują się w Regulaminie.


Nabór scenariuszy potrwa do 31 lipca.