Wersja do wydrukuSend by emailWersja PDF

Nabór filmów na Tofifest

7 marca 2014

Rozpoczyna się nabór filmów do konkursów 12. edycji festiwalu Tofifest, która w tym roku odbędzie się w dniach 18-26 października.

Nazywany "niepokornym festiwalem", odbywający się w Toruniu MFF Tofifest jest jednym z najważniejszych wydarzeń filmowych w Polsce. W ciągu 11 lat istnienia imprezy wśród jej gości i laureatów znaleźli się m.in. Geraldine Chaplin, Jim Sheridan, Jiri Menzel, Ulrich Seidl, Emanuelle Seigner, Janusz Gajos, Jerzy Stuhr, Krystyna Janda czy Julia Jentsch. Co roku festiwal prezentuje ponad 150 filmów, w kilkunastu sekcjach, a projekcjom towarzyszą liczne dodatkowe wydarzenia artystyczne, wystawy, spektakle teatralne i koncerty.

Filmy można zgłaszać do dwóch konkursów międzynarodowych: ON AIR - dla pełnometrażowych debiutów i drugich filmów oraz SHORTCUT - dla filmów krótkometrażowych. Kolejne festiwalowe konkursy to FROM POLAND, przeznaczony dla polskich filmów pełnometrażowych, oraz LOKALIZACJE - dla najlepszego filmu związanego z regionem kujawsko-pomorskim. Nagrodami w wyżej wymienionych konkursach będą tradycyjnie już Złote Anioły Tofifest oraz nagrody pieniężne.

Deadline wszystkich zgłoszeń upływa 14 sierpnia 2014 r. O dopuszczeniu filmu do selekcji konkursowej decyduje data wpłynięcia formularza on-line oraz przesłanie, w tym samym terminie, wydrukowanej i podpisanej karty zgłoszenia, wraz z kopią przeznaczoną filmu do preselekcji, pod adres Biura Festiwalowego (liczy się data stempla pocztowego).

Wszelkie informacje oraz formularz zgłoszeniowy można znaleźć pod adresem: http://www.tofifest.pl/submit/pl/.

Dodatkowe pytania prosimy kierować pod adres e-mail competition@tofifest.pl.