Wersja do wydrukuSend by emailWersja PDF

„MASTERCLASS - Szkoła Filmowania

Obrazek
Fot. M.Romanowska
15 czerwca 2019

w niedzielę 16 czerwca 2019 r. o godzinie 10:00 w kinie KINOTEKA PKiN odbędzie się uroczysty pokaz filmów stworzonych przez uczestników piątej edycji warsztatów MASTERCLASS – Szkoła Filmowania. To okazja, aby poznać wykładowców i uczestników warsztatów - wstęp wolny!

- Tegoroczne spotkania z młodymi ludźmi podczas warsztatów organizowanych przez Stowarzyszenie FILMFORUM przypomniały mi jak ważne jest, byśmy my, wykładowcy, nie tylko potrafili mówić, ale przede wszystkim potrafili słuchać – podsumowuje aktor Mateusz Damięcki, jeden z inicjatorów projektu. - To bowiem, jak będą wyglądały filmy naszej przyszłości nie zależy już od nas, ale od Nich. Dlatego naszym zadaniem jest wsłuchiwanie się w to, co mówią Oni, podglądanie jaką obierają drogę - z zasady zawsze słuszną, bo Ich własną. My mamy jedynie obowiązek pomóc Im w posługiwaniu się ogólnodostępnymi narzędziami, które pomogą Im dotrzeć do obranego przez Nich celu.

 
Cztery filmy warsztatowe z fabułą osadzoną w Warszawie zostały przygotowane pod opieką profesjonalistów branży filmowej. Scenariusze zostały opracowane bezpośrednio przez młodzież biorącą udział w warsztatach - uroczysty pokaz finałowy jest szansą na poznanie stolicy widzianej oczami młodego pokolenia warszawiaków.


Projekt „MASTERCLASS - Szkoła Filmowania (5. edycja)” współfinansuje Miasto Stołeczne Warszawa.

Warsztaty objęte są patronatem programu FILMOTEKA SZKOLNA realizowanego przez Filmotekę Narodową - Instytut Audiowizualny przy wsparciu PISF.