Wersja do wydrukuSend by emailWersja PDF

Krakowski Festiwal Filmowy - Industry

17 maja 2019

KFF INDUSTRY NA 59. KRAKOWSKIM FESTIWALU FILMOWYM

Już 26 maja rusza 59. Krakowski Festiwal Filmowy. Jak co roku festiwalowi towarzyszyć będzie wiele wydarzeń branżowych, przeznaczonych dla obecnych na festiwalu profesjonalistów filmowych. Zapraszamy do zapoznania się z programem.

Jednym z głównych wydarzeń KFF Industry jest KFF Market – cyfrowa wideoteka, w której przez cały festiwalowy tydzień można oglądać najnowsze filmy z całego świata, które szukają dystrybucji kinowej, festiwalowej i telewizyjnej.  W tegorocznym katalogu znalazło się około wiele  filmów dokumentalnych, krótkometrażowych i animowanych, w tym wszystkie filmy konkursowe festiwalu oraz sekcje przygotowane przez partnerów.

 

Już po raz piąty  w Krakowie odbędzie się  jedna z sesji DOC LAB POLAND, współorganizowana przez Fundację Filmową im. Władysława Ślesickiego. DLP to warsztaty i konsultacje dla reżyserów i producentów polskich filmów dokumentalnych, kończących się dwoma sesjami pitchingowymi: DOCS TO START oraz DOCS TO GO!. DOCS TO START to prezentacja polskich projektów w fazie dewelopmentu, natomiast  DOCS TO GO!  jest prezentacją polskich dokumentów w fazie montażu lub postprodukcji. Oba pitchingi zakończone będą spotkaniami z eskpertami, potencjalnymi partnerami koprodukcyjnymi, programerami festiwali i agentami sprzedaży. Z myślą o  producentach szukających partnerów produkcyjnych zorganizowano DOC LAB POLAND Coproduction Market: indywidualne spotkania z międzynarodowymi decydentami branży filmowej oraz zagranicznymi producentami, którzy otwarci są na  współpracę z Polską.

Kolejnym wydarzeniem będą zamknięte dla publiczności, pokazy polskich dokumentów  - DOCS TO BUY. Po projekcjach odbędą się spotkania pomiędzy producentami, a zaproszonymi specjalnie na tę okazję międzynarodowymi dystrybutorami online i VOD. Tradycyjnie już odbędą się KFF Industry Meetings  - codzienne konsultacyjne spotkania indywidualne z ekspertami (dystrybutorami, agentami sprzedaży, programerami festiwali filmowych) przeznaczone dla filmowców, producentów oraz osób zajmujących się promocją filmów. Po spotkaniach będzie sposobność kontynuacji rozmów w już mniej oficjalnej atmosferze przy lampce wina w ramach KFF Industry Drinks.

Partnerami KFF Industry  2018 są: Fundacja Filmowa im. Władysława Ślesickiego, Studio Munka - Stowarzyszenie Filmowców Polskich, Krakowskie Biuro Festiwalowe, Krakow Film Commission, MOS, Wojewódzka Biblioteka Publiczna w Krakowie, AMSO, Kancelaria Lassota, Krakowski Park Technologiczny, Sound Mind, Centrum Technologii Audiowizualnych.

https://www.krakowfilmfestival.pl/industry/kff-industry/