Wersja do wydrukuSend by emailWersja PDF

Festiwal Filmowy NNW zaprasza na warsztaty scenariuszowe

Obrazek
Fot.
29 kwietnia 2019

Festiwal Filmowy Niepokorni Niezłomni Wyklęci zaprasza autorów projektów filmów dokumentalnych o tematyce historycznej do wzięcia udziału w nowej inicjatywie - warsztatach scenariuszowych, które odbędą się w Warszawie w dniach 12 i 13 czerwca 2019 r.

Warsztaty scenariuszowe stanowią pierwszy etap przygotowań do PITCHING FORUM, które towarzyszyć będzie najbliższej edycji Festiwalu NNW w dniach 25-27 września 2019 w Gdyni. Jest to już czwarta edycja forum, które w ubiegłych latach wykazało się wysoką efektywnością w zakresie pozyskiwania środków na nowe produkcje filmowe - spośród projektów zaprezentowanych w roku 2018 cztery filmy są już na etapie produkcji. Co roku PITCHING FORUM gości przedstawicieli najważniejszych instytucji, które wspierają u nas powstawanie dokumentów historycznych – m.in. z Telewizji Polskiej (Biuro Programowe TVP, Dział Kreacji i Rozwoju Form Dokumentalnych oraz TVP Historia), Fokus TV, Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji, Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej, Narodowego Centrum Kultury i Urzędu ds. Kombatantów i Osób Represjonowanych.

 

Uczestnicy warsztatów, pod okiem doświadczonych twórców i ekspertów rynku filmowego i telewizyjnego, będą mieli możliwość dopracowania wstępnych koncepcji swoich filmów i rozwinięcia ich do pełnowymiarowych, dobrze skonstruowanych opowieści filmowych. Główne punkty programu warsztatów scenariuszowych to:

- masterclass Macieja Drygasa - reżysera filmów dokumentalnych (m.in. „Usłyszcie mój krzyk”, „Stan nieważkości”, „Jeden dzień w PRL”, „Cudze listy”, „Abu Haraz”)

- omawianie pomysłów w grupach roboczych, moderowanych przez Grzegorza Packa (scenarzysta/reżyser) i Darka Dikti (producent)

- oraz konsultacje indywidualne z Maciejem Drygasem, Anną Ferens (scenarzystka/reżyserka, TVP) i Arkadiuszem Gołębiewskim (scenarzysta/reżyser, producent).

 

Szczegółowy program warsztatów i skład wykładowców podany zostanie pod koniec maja.

  

Organizatorzy szczególnie zachęcają do zgłaszania projektów filmów dokumentalnych o tematyce związanej z profilem Festiwalu, tj. opisujących najnowszą historię Polski (z lat 1939-1989).

 

 

ZGŁASZANIE PROJEKTÓW NA WARSZTATY

Projekty filmów do udziału w warsztatach scenariuszowych wybierane są na podstawie zgłoszeń składanych wyłącznie przez internet. Zgłoszenia należy przesyłać w terminie do 20 maja 2019 r.

 

Organizatorzy wybiorą maksymalnie 12 projektów. Wyniki zostaną ogłoszone na stronie internetowej www.festiwalnnw.pl. Organizator zapewnia nocleg dla uczestników. Udział w warsztatach scenariuszowych jest bezpłatny.

 

Aby zgłosić projekt należy:

 

  1. wypełnić kartę zgłoszenia, dostępną na stronie www.festiwalnnw.pl w zakładce „Pitching Forum”:

http://festiwalnnw.pl/wp-content/uploads/2019/04/karta-zgłoszenia_NNW_WARSZTATY_SCENARIUSZOWE_2019.docx

 

  1. do karty zgłoszenia dołączyć w formie PDF:
    • krótki opis filmu/pomysł (max. 1 strona formatu A4)
    • CV producenta/profil firmy (max. 1 strony formatu A 4)

 

  1. podpisaną
    kartę zgłoszenia wraz załącznikami wysłać mailem na adres: 

pitchingforum@festiwalnnw.pl

 

Dodatkowo można przedstawić wstępny materiał audiowizualny (zwiastun lub prezentację filmową bohatera), przesyłając go za pośrednictwem serwisu WeTransfer na ten sam adres mailowy, tj.  pitchingforum@festiwalnnw.pl .

 

UWAGA: Na tym etapie materiał audiowizualny (zwiastun, prezentacja) nie jest obowiązkowy.