Wersja do wydrukuSend by emailWersja PDF

Festiwal Filmowy NNW zaprasza na warsztaty scenariuszowe

30 kwietnia 2018

Festiwal Filmowy „Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci” zaprasza autorów projektów filmów dokumentalnych o tematyce historycznej do wzięcia udziału w nowej inicjatywie - warsztatach scenariuszowych, które odbędą się w Warszawie w dniach 5 i 6 czerwca 2018.

Warsztaty scenariuszowe stanowią pierwszy etap przygotowań do PITCHING FORUM, które towarzyszyć będzie najbliższej edycji Festiwalu NNW w dniach 29 września – 1 października 2018 w Gdyni. Jest to już trzecia edycja forum, które w latach ubiegłych wykazało się wysoką efektywnością w zakresie pozyskiwania środków na nowe produkcje filmowe. Spośród 14 projektów prezentowanych w roku 2017, 6 jest już w fazie produkcji.

 

Uczestnicy warsztatów, pod okiem doświadczonych twórców i ekspertów rynku filmowego i telewizyjnego, będą mieli możliwość dopracowania wstępnych koncepcji swoich filmów i rozwinięcia ich do pełnowymiarowych, dobrze skonstruowanych scenariuszy. Główne punkty programu warsztatów scenariuszowych to:

- master class Macieja Drygasa - reżysera filmów dokumentalnych (m.in. „Usłyszcie mój krzyk”, „Stan nieważkości”, „Jeden dzień w PRL”, „Cudze listy”, „Abu Haraz”)

- omawianie pomysłów w grupach roboczych, moderowanych przez Grzegorza Packa (scenarzysta/reżyser) i Darka Dikti (producent)

- oraz konsultacje indywidualne z Anną Ferens (scenarzystką/reżyserką, TVP) i Arkadiuszem Gołębiewskim (scenarzysta/reżyser, producent).

 

Szczegółowy program warsztatów i skład wykładowców podany zostanie pod koniec maja.

  

Organizatorzy zapraszają do udziału w warsztatach zarówno studentów szkół filmowych, jak i  początkujących oraz dojrzałych filmowców. Szczególnie zachęcają do zgłaszania projektów filmów dokumentalnych o tematyce związanej z profilem Festiwalu, tj. opisujących najnowszą historię Polski (z lat 1939-1989).

 

 

ZGŁASZANIE PROJEKTÓW NA WARSZTATY

 

Projekty filmów do udziału w warsztatach scenariuszowych wybierane są na podstawie zgłoszeń składanych wyłącznie przez internet. Zgłoszenia należy przesyłać w terminie do 18 maja 2018 roku.

 

Organizatorzy wybiorą maksymalnie 12 projektów. Wyniki zostaną ogłoszone na stronie internetowej www.festiwalnnw.pl. Organizator zapewnia nocleg dla uczestników. Udział w warsztatach scenariuszowych jest bezpłatny.

 

Aby zgłosić projekt należy:

 

 1. wypełnić kartę zgłoszenia, dostępną na stronie www.festiwalnnw.pl w zakładce „Pitching Forum”:
  •  

 

 1. do karty zgłoszenia dołączyć w formie PDF:
  • krótki opis filmu/pomysł (max. 1 strona formatu A4)
  • ogólny budżet filmu
  • CV producenta/profil firmy (max. ½ strony formatu A 4)

 

 1. podpisaną kartę zgłoszenia wraz załącznikami wysłać mailem na adres: 

pitchingforum@festiwalnnw.pl

 

Dodatkowo można przedstawić wstępny materiał audiowizualny (zwiastun lub prezentację filmową bohatera), przesyłając go za pośrednictwem serwisu WeTransfer na ten sam adres mailowy, tj.  pitchingforum@festiwalnnw.pl .

 

UWAGA: Na tym etapie materiał audiowizualny

(zwiastun, prezentacja) nie jest obowiązkowy.

 

 

ORGANIZATOR

 

Organizatorem warsztatów scenariuszowych i PITCHING FORUM jest stowarzyszenie SCENA KULTURY, które prowadzi projekty z zakresu organizacji dużych wydarzeń kulturalnych i oświatowych. SCENA KULTURY jest głównym organizatorem Festiwalu Filmowego „Niepokorni, Niezłomni, Wyklęci”. Projekt współfinansowany jest przez Polski Instytut Sztuki Filmowej.

 

Wszelkie pytania w sprawie warsztatów scenariuszowych i PITCHING FORUM można kierować na adres mailowy: pitchingforum@festiwalnnw.pl .