Wersja do wydrukuSend by emailWersja PDF

DOC LAB POLAND rozpoczęte

2 kwietnia 2019

Pierwsza sesja 5. edycji największego w Polsce programu dla profesjonalnych dokumentalistów DOC LAB POLAND rozpoczęła się 1 kwietnia w warszawskim Centrum Łowicka. Uczestniczy w nim 20 projektów. Zajęcia z reżyserami i producentami prowadzą uznani reżyserzy i specjaliści z branży filmowej.

DOC LAB POLAND 2019 WYSTARTOWAŁ!
PRZEDSTAWIAMY KONSULTANTÓW

DOC LAB POLAND jest programem konsultacyjnym, w którym eksperci i uczestnicy są równorzędnymi partnerami, prowadzą dyskusje i wspólnie zastanawiają się nad najlepszymi rozwiązaniami dla filmów. Warszawskie warsztaty obejmują: konsultacje reżyserskie i montażowe, pracę nad trailerami i materiałami promocyjnymi, trening prezentacji projektów, konsultacje z szefami DOK Leipzig i European Documentary Network, pracę nad budżetami i planami finansowymi itp.

Wśród tutorów pierwszej sesji programu są międzynarodowi eksperci: szefowa festiwalu DOK Leipzig – Leena Pasanen, dyrektor EDN European Documentary Network – Paul Pauwels, szefowa produkcji HBO Europe Hanka Kastelicova oraz reżyserzy Paweł Łoziński, Lidia Duda, Bartek Konopka, Małgorzata Świderska i producentka Anna Wydra. Warsztaty i konsultacje PR prowadzi Agnieszka Niburska, a zajęcia dotyczące promocji i strategii festiwalowej Agnieszka Rostropowicz-Rutkowska. Sposoby na pozbycie się tremy i na profesjonalny występ publiczny przedstawią Aleksandra Markowska i Marta Iwaszkiewicz ze Szkoły Impro i Resortu Komedii. Reprezentująca Kreatywną Europę Julia Płachecka poprowadzi otwarte spotkani na temat „Dokument kreatywny po europejsku – możliwości dofinansowania z programu Kreatywna Europa”.

DOC LAB POLAND jest największym w Polsce programem dla filmowców dokumentalistów. Efektem dotychczasowych czterech sesji jest niemal 90 projektów rozwijanych na warsztatach, z których powstało już ponad 35 filmów, ok. 150 kolejnych projektów z Polski i zagranicy, które wzięły udział w Marketach Koprodukcyjnych i ok. 700 indywidualnych spotkań każdego roku – w sumie ponad 2500 spotkań producentów i reżyserów z potencjalnymi koproducentami, ekspertami, agentami sprzedaży i selekcjonerami festiwali. Twórcami DOC LAB POLAND są Adam Ślesicki wraz z Katarzyną Ślesicką. Program jest organizowany przez Fundacją Filmową im. Władysława Ślesickiego, a partnerem strategicznym i współorganizatorem sesji krakowskiej jest Krakowski Festiwal Filmowy.

W jubileuszowej edycji DOC LAB POLAND uczestniczyć będzie 13 filmów w fazie rozwoju lub wczesnych zdjęć - DOC LAB START oraz 7 w fazie montażu - DOC LAB GO

Pierwsza sesja DOC LAB POLAND potrwa do 11 kwietnia. Druga odbędzie się w czasie Krakowskiego Festiwalu Filmowego, od 26 maja do 2 czerwca.

Jesienna, ostatnia sesja towarzyszyć będzie Warszawskiemu Festiwalowi Filmowemu.

Więcej na: www.doclab.pl