Wersja do wydrukuSend by emailWersja PDF

44. Festiwal Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni czeka na Młodych Jurorów!

1 lipca 2019

Ruszył konkurs „Skrytykuj!” dla nastolatków zainteresowanych kinem, organizowany przez Filmotekę Narodową – Instytut Audiowizualny (FINA) na recenzję wybranego filmu. Laureaci ocenią filmy z Konkursu Głównego 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni, wezmą udział w festiwalowych wydarzeniach oraz spotkają przedstawicieli branży filmowej. Swoje recenzje można publikować do 7 lipca na stronie www.skrytykuj.pl.  

Młodzież w wieku od 15 do 19 lat zainteresowana kinem ma niepowtarzalną szansę by wziąć udział w konkursie „Skrytykuj!” na najlepszą recenzję lub wideorecenzję dowolnego filmu, a następnie dołączyć do grona Jury Młodych na tegorocznym, 44. Festiwalu Polskich Filmów Fabularnych w Gdyni (16-21 września 2019). 

 

Podczas festiwalu, autorzy trzech najlepszych recenzji ocenią filmy z Konkursu Głównego, spotkają przedstawicieli branży filmowej i wezmą udział w licznych wydarzeniach towarzyszących. Tydzień przepełniony filmowymi wrażeniami zwieńczy wręczenie statuetki Skrytykuj.pl autorowi wybranego filmu podczas tzw. „Młodej Gali”.  Jury Młodych to prawdziwe gwiazdy, obecne na najważniejszych wydarzeniach festiwalu, wzbudzające zainteresowanie branży i mediów, a wreszcie – wręczający prawdziwą i docenianą przez twórców statuetkę. To dzięki ich pracy, Marek Koterski zgodził się po wieloletniej przerwie udzielić wywiadu, a na plakatach „7 uczuć” czy „Cichej nocy”, wyróżnionych przed dwoma laty można znaleźć informację o nagrodzie.