Wersja do wydrukuSend by emailWersja PDF

ZGŁOŚ FILM DO UDZIAŁU W 10. EDYCJI KAMERALNEGO LATA

Obrazek

Fot.

ZGŁOŚ FILM DO UDZIAŁU W 10. EDYCJI KAMERALNEGO LATA
1 maja 2017

Jubileuszowa edycja festiwalu

 

10. Ogólnopolskie Spotkania Filmowe KAMERALNE LATO odbędą się w Radomiu w dniach 2-8 lipca 2017 roku. Dziesięcioletni, intensywny rozwój festiwalu sprawił, że na stałe wpisał się już w kalendarz polskich festiwali filmowych oraz stał się największą, organizowaną poza Warszawą, imprezą filmową w województwie mazowieckim.

 

Trzy kategorie konkursowe

 

Ogólnopolskie Spotkania Filmowe KAMERALNE LATO w Radomiu to aż trzy konkursy filmowe, przeznaczone zarówno dla studentów szkół filmowych, twórców niezależnych, jak i filmowców-amatorów. Starannie przeprowadzana preselekcja wyłoni najlepsze filmy animowane, dokumentalne i fabularne.

 

W Konkursie Głównym wezmą udział produkcje reprezentujące wszelkie formy i gatunki filmowe nie przekraczające 40 minut, zrealizowane przy wsparciu instytucjonalnym. Profesjonalne grono jurorskie przyzna nagrodę główną - ZŁOTEGO ŁUCZNIKA dla najlepszego filmu oraz nagrody specjalne. W konkursie preferowana będzie szeroko rozumiana tematyka społeczna.

 

Konkurs Filmów Niezależnych przeznaczony jest dla twórców tworzących poza tradycyjnym systemem produkcji filmowej i telewizyjnej. Jury złożone z dziennikarzy, publicystów i krytyków filmowych oceni najlepsze filmy realizowane w nurcie kina niezależnego i przyzna nagrodę główną - Grand Prix Konkursu Kina Niezależnego.

 

Konkurs Filmów Odrzutowych HYDE PARK to miejsce, gdzie mogą zostać zaprezentowane niestandardowe utwory audiowizualne - często nie mieszczące się w typowej klasyfikacji gatunkowej eksperymenty, animacje oraz krótkie formy komediowe. Długość filmów zgłaszanych do tej sekcji nie powinna przekraczać 15 minut. Zwycięzcę konkursu wybierze publiczność w drodze plebiscytu.

 

Zgłoszenia

 

Termin zgłoszeń do wszystkich konkursów filmowych upływa 15 maja 2017 r. Wypełniony formularz zgłoszeniowy dostępny na stronie www.kameralnelato.pl należy wysłać w postaci pliku WORD lub PDF na adres: biuro@filmforum.pl.

 

Nośniki z filmami można dostarczyć drogą elektroniczną, pocztową lub osobiście na adres:

 

Stowarzyszenie FILMFORUM
ul. Mińska 25 - bud. 8
03-808 Warszawa
(Soho Factory)

 

Szczegółowe informacje i regulaminy poszczególnych konkursów dostępne są na stronie www.kameralnelato.pl

 

Dodatkowych informacji udziela biuro organizacyjne:

 

tel.: +48 22 392 03 22

tel.: +48 22 392 03 21

 

e-mail: biuro@filmforum.pl