Wersja do wydrukuSend by emailWersja PDF

Visegrad Film Forum 2017!

Obrazek
16 marca 2017

Tegoroczna edycja Visegrad Film Forum  odbędzie się w terminie 25-29 kwietnia 2017.

Tegoroczna edycja jest już szóstą, dedykowaną filmom studenckim, masterclass, spotkaniom z ekspertami, dyskusjom i warsztatom.

Gościem specjalnym w tym roku będzie Collin Arthur,  legendarny brytyjski specjalista SFX który pracował przy takich filmach jak “Odyseja kosmiczna 2001”, “Niekończąca się historia’ I inne.

 

Wśród tegorocznych gości także Steve Matthews – producent TV z Londynu pracujący przy kultowym serialu „Rodzina Borgiów“ .

Obecnie jest on odpowiedzialny za przyszłość europejskiego standardu telewizji jako producent wykonawczy kanału filmowego HBO dla Europy Środkowej i Wschodniej. Jego projekty są otwarte dla filmowców głównie pochodzących z krajów wyszehradzkich.

 

Wśród gości także ekipa pracująca przy filmie Paolo Sorrrentino pt. „Młody papież”. Jako że nie wolno było fotografować w sakralnych Watykanu odtworzono pełnej skali replikę Bazyliki Sykstyńskiej oraz Bazyliki Św. Piotra w Rzymie. a oraz St. Peter elewacji w studiach w Rzymie.

 

 

W programie także przegląd filmów i spotkanie z Siergiejem Łoźnicą, który zwrócił uwagę filmem dokumentalnym „Majdan”, podejmujący temat antyrządowych protestów na Ukrainie.

 

Akredytacje studenckie kosztują 15 Euro, dla pozostałych gości 25 euro.

Szczegóły:

web: http://www.visegradfilmforum.com/2016/

facebook: https://www.facebook.com/VisegradFilmForum/?fref=ts

instagram: https://www.instagram.com/vffbratislava/

youtube: https://www.youtube.com/watch?v=0QVKF2noKiM