Wersja do wydrukuSend by emailWersja PDF

Nabór na Market koprodukcyjny Doc Lab Poland

Obrazek
17 marca 2017

Producencie!
Potrzebujesz koproducentów do projektu dokumentalnego?

Szukasz projektów dokumentalnych, które chciałbyś koprodukować?

 

DOC LAB POLAND CO-PRODUCTION MARKET podczas Krakowskiego Festiwalu Filmowego to jedyne w Polsce spotkania koprodukcyjne dla producentów filmów dokumentalnych, poszukujących partnerów polskich i zagranicznych. Organizowany od 2015 r. market jest częścią programu DOC LAB POLAND i KFF Industry, składającego się także z warsztatów, konsultacji i pitchingów polskich projektów dokumentalnych (DOCS TO START i DOCS TO GO!).

 

Spotkania odbędą się w  środę 31 maja, w Krakowie. Weźmie w nich  udział około 20 producentów zagranicznych (Niemcy, Holandia, Francja, Rosja, Wielka Brytania, Dania, Czechy, Finlandia, Szwajcaria i in.) poszukujących w Polsce partnerów do koprodukcji oraz ok. 20 polskich firm z projektami o międzynarodowym potencjale. Dodatkowymi gośćmi będą przedstawiciele festiwali, funduszy filmowych i telewizji oraz agenci sprzedaży.  

 

Szczególnie zapraszamy producentów poszukujących partnerów w Niemczech – w związku z FOCUS ON GERMANY na KFF, część marketu zostanie poświęcona polsko-niemieckim spotkaniom koprodukcyjnym.

 

Udział w wydarzeniu jest bezpłatny. Uczestnicy otrzymują akredytację Industry, umożliwiającą uczestnictwo w programie branżowym KFF Industry, a w szczególności w pitchingach DOCS TO START i DOCS TO GO! (1 i 2 czerwca 2017) w charakterze obserwatora .

Czekamy na zgłoszenia od producentów z projektami projektów dokumentalnych, średnio – i pełnometrażowych. Przy rozpatrywaniu zgłoszeń oceniamy: wartość artystyczną i potencjał międzynarodowy projektu oraz doświadczenie producenta.

 

Bierzemy pod uwagę tylko poprawnie wypełnione zgłoszenia respektujące maksymalną wymaganą ilość znaków  w opisach. Zakwalifikowane projekty znajdą się w katalogu DOC LAB POLAND 2017, dostępnym dla gości branżowych KFF oraz na stronie internetowej Festiwalu.

 

Pobierz formularz z http://doclab.pl/pl/na-market/ i prześlij go wraz z załącznikami na info@doclab.pl do 7 kwietnia 2017 !

 

W roku 2016 w DOC LAB POLAND CO-PRODUCTION MARKET wzięło udział ponad 40 firm, w tym 15 z zagranicy Informacje o wszystkich firmach uczestniczących w markecie zostały zamieszczone w katalogu DOC LAB POLAND wraz z opisami projektów dokumentalnych, prezentowanych na markecie. W spotkaniach z producentami wzięli też udział przedstawiciele podmiotów finansujących produkcje filmową – telewizji i funduszy filmowych. W ramach Marketu 2016 odbyło się ok. 140 indywidualnych spotkań.

 

Organizatorem DOC LAB POLAND jest Fundacja Filmowa im. Władysława Ślesickiego, a partnerem strategicznym – Krakowski Festiwal Filmowy. Program jest wspierany przez DOK Leipzig, najważniejszy niemiecki festiwal filmów dokumentalnych,

EDN - European Documentary Network, czeski  Institute of Documentary Film oraz Warszawski Festiwal Filmowy. Wśród partnerów edycji 2017 są: Mazovia-Warsaw Film Commission i Mazowiecki Instytut Kultury, Krakowskie Biuro Festiwalowe i Krakow Film Commission, Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa narodowego, Urząd Miasta Stołecznego Warszawy, Creative Europe Desk Polska, Krakowski Klaster Filmowy, Instytut Adama Mickiewicza i Culture.pl, kancelaria MKZ Partnerzy.

 

Więcej na www.doclab.pl

Kontakt: info@doclab.pl