Wersja do wydrukuSend by emailWersja PDF

Ankieta do pracy doktorskiej

8 maja 2017

Współpracujący z redakcją „Film&TV Kamera” Arkadiusz Wojnarowski, którego teksty ukazują się na naszych łamach regularnie od ponad 2 lat, przygotowuje pracę doktorską na Uniwersytecie Wrocławskim p.t.: „Format scenariusza filmowego w Polsce i analiza oprogramowania scenopisarskiego” i za pośrednictwem naszej redakcji zwraca się z prośbą o wypełnienie ankiety, która pomoże mu w przygotowaniu pracy.

 

Zachęcamy do poświęcenia kilku minut na wypełnienie kwestionariusza, który znajdą Państwo pod linkiem:

 

https://www.survio.com/survey/d/V7X3R0A9V6R4R6I2S

 

Załączamy też krótką informację od Autora:

 

Od ponad jedenastu lat Polski Instytut Sztuki Filmowej finansuje prace scenariuszowe, nie tylko udzielając scenarzystom stypendia, ale także współfinansując prace literackie związane z rozwojem projektów filmowych, w tym w zakresie konsultacji i tak zwanego „scripts doctoringu”. 

 

Dlatego też w jednym z rozdziałów mojej pracy chciałbym przeanalizować zmiany dokonywane w pierwszych wersjach scenariuszy w trakcie tak zwanego okresu rozwoju scenariusza i inne aspekty z tym związane.

 

Analiza polskich scenariuszy filmowych z ostatnich lat wskazuje, że scenarzyści coraz częściej sięgają po dostępne na rynku narzędzia do edycji scenariuszy i korzystają z oprogramowania scenopisarskiego. Chciałbym uporządkować wiedzę na ten temat i dogłębnie przeanalizować dostępne programy, aby pomóc scenarzystom w ich wyborze.

 

Z góry dziękuję za zrozumienie i pomoc,

Arkadiusz Wojnarowski