Wersja do wydrukuSend by emailWersja PDF

„60 Minut”: pilotażowy program fabularny Studia Munka

8 kwietnia 2017

W 2017 roku odbędzie się pilotażowa edycja programu „60 Minut” Studia Munka działającego przy Stowarzyszeniu Filmowców Polskich. Powstaną w nim dwa godzinne filmy o tematyce współczesnej. Partnerem i koproducentem filmów realizowanych w ramach programu jest telewizja Canal+. Nabór trwa do 30 czerwca 2017 roku.

 

Programem kierować będzie Rada Artystyczna, w skład której wchodzą reżyserzy Agnieszka Smoczyńska, Jan Komasa, Michał Rogalski, dyrektor artystyczny Studia Munka-SFP Jerzy Kapuściński oraz Alicja Gancarz - przedstawicielka Canal+. Ideą projektu jest przyspieszenie kariery filmowej najzdolniejszych studentów i absolwentów szkół filmowych w Polsce. – mówi Jerzy Kapuściński.

 

Program skierowany jest do reżyserów, którzy nie ukończyli 40 lat. Zgodnie z regulaminem swoje scenariusze mogą składać absolwenci studiów reżyserskich i realizatorskich szkół filmowych lub artystycznych będący przed pełnometrażowym debiutem fabularnym lub twórcy, którzy nie mają formalnego wykształcenia filmowego, ale są reżyserami co najmniej dwóch krótkometrażowych filmów fabularnych i nie zrealizowali jeszcze pełnometrażowego debiutu.

 

Mamy nadzieję, że projekt ten pomoże nam wyłowić nowe talenty młodego polskiego kina i wpłynie na rozwój języka oraz artystycznych form. – dodaje dyrektor artystyczny Studia Munka-SFP.

 

Budżet każdego filmu w „60 Minutach” wynosić będzie około jednego miliona złotych brutto. Tytuły wyprodukowane w ramach programu będą emitowane w telewizji. Planowane są także ich premiery kinowe. Tegoroczna edycja ma charakter pilotażowy – jeśli format i założenia się sprawdzą, Studio Munka-SFP przewiduje kontynuację programu przez kolejne lata.