Wersja do wydrukuSend by emailWersja PDF

23. FESTIWAL FILMOWY WIOSNA FILMÓW już za 3 tygodnie! Znamy kolejne szczegóły

Obrazek
16 marca 2017

23. edycja WIOSNY FILMÓW rusza za niespełna trzy tygodnie czyli 2 kwietnia. Organizatorzy, jak co roku, przygotowali dla wielbicieli X Muzy prawdziwą ucztę. Wśród ponad 60 filmów prezentowanych na festiwalu, blisko połowa z nich pokazywana będzie przedpremierowo lub po raz pierwszy w Polsce. Seanse odbywać się będą w kinie PRAHA. Bilety na każdy pokaz będą kosztowały 10 PLN. 

 

Wśród ponad 60 obrazów włączonych do programu tegorocznej edycji, pojawi się wiele polskich premier oraz przedpremier kinowych. Znamy kolejne tytuły filmów, które festiwalowicze będą mogli zobaczyć już od 2 kwietnia, na 23. Festiwalu Filmowym WIOSNA FILMÓW.

Wśród filmów, które pojawią się na WIOŚNIE FILMÓW przedpremierowo są takie obrazy jak: "Aquarius" (Aquarius) rewelacja festiwali filmowych na całym świecie, a także ostatniego festiwalu w Cannes. W roli głównej Sonia Braga. "Mężczyzna imieniem Ove" (En man som heter Ove) - nominowany do OSCARA 2017, szwedzki komediodramat porównywany z „Lepiej być nie może” i „Gran Torino”. Nagrodzony statuetką dla najlepszej europejskiej komedii na ostatniej gali ENF we Wrocławiu, to nowy film producentów „Funny Games”, „Melancholii” i serii „Millennium”. 

Irański „Klient” (Forushande) czyli tegoroczny zdobywca OSCARA, w kategorii najlepszy film nieanglojęzyczny, to kolejny tytuł, który pojawi się w programie tegorocznego festiwalu. Obraz otrzymał także nagrody za najlepszy scenariusz i najlepszą rolę męską w Cannes. Asghar Farhadi, jeden z najwybitniejszych reżyserów światowego kina, powraca z rozgrywającym się we współczesnym Teheranie thrillerem psychologicznym.

Tytułami, na które warto zwrócić uwagę podczas WIOSNY FILMÓW, są obrazy pokazywane na ostatnim festiwalu w Berlinie. Widzowie zobaczą między innymi najnowszą produkcję Martina Provosta, „Dwie Kobiety” (Sagefemme). To prezentowany na tegorocznym Berlinale dramat, którego siłą napędową są dwie wybitne francuskie aktorki – Catherine Deneuve i Catherine Frot. Film będzie mieć swoją polską premierę na festiwalu. 

 
Kolejnym obrazem, który pokazany zostanie na WIOŚNIE FILMÓW po raz pierwszy w Polsce, jest „WILDE MAUS” (Wilde Maus). To prezentowana w Konkursie Głównym podczas tegorocznego Berlinale, słodko-gorzka opowieść o kryzysie wieku średniego. Bohaterem komedii jest znany krytyk muzyczny Georg, który na skutek cięcia kosztów w wydawnictwie, zostaje zwolniony z pracy. Utrata etatu jest tak upokarzająca dla Georga, że mężczyzna nie jest w stanie przyznać się do porażki swojej dużo młodszej żonie Johannie. Zdesperowany, poprzysięga zemstę byłemu pracodawcy...

 
Na festiwalu zostanie pokazany premierowo także zdobywca Grand Prix dla najlepszego filmu na MFF w Montrealu. „Konstytucja” (Ustav Republike Hrvatske) to

intymna historia miłosna z udziałem trojga ludzi zamieszkujących ten sam budynek w centrum Zagrzebia. Bohaterowie różnią się pod względem statusu społecznego, orientacji seksualnej, przekonań politycznych i religijnych, ale łączy ich nie tylko miejsce, w którym żyją, lecz również demony przeszłości, ściśle powiązane z trudną historią stosunków serbsko-chorwackich. Tak rozpoczyna się opowieść o trojgu kompletnie różnych ludzi, którzy nieoczekiwanie i wbrew własnej woli uzależniają się od siebie.

 
Więcej szczegółowych informacji na temat filmów, pokazywanych na tegorocznym festiwalu WIOSNA FILMÓW, można znaleźć na:
www.wiosnafilmow.pl
www.facebook.com/wiosnafilmow

23. edycja Festiwalu Filmowego WIOSNA FILMÓW odbędzie się w warszawskim kinie PRAHA w dniach 2 - 9 kwietnia.

 
Przedsprzedaż biletów rusza 27 marca. Cena biletu na jeden seans wynosi 10 złotych.

Program projekcji oraz innych wydarzeń towarzyszących 23. Festiwalowi Filmowemu WIOSNA FILMÓW będzie dostępny na stronach internetowych pod koniec marca.
www.wiosnafilmow.pl i www.facebook.com/wiosnafilmow

 
Szczegółowy harmonogram seansów pojawi się na tydzień przed festiwalem.