Wersja do wydrukuSend by emailWersja PDF

20 marca ceremonia wręczenia PNF Orły

Obrazek
20 marca ceremonia wręczenia PNF Orły
20 marca ceremonia wręczenia PNF Orły
20 marca ceremonia wręczenia PNF Orły
20 marca ceremonia wręczenia PNF Orły
20 marca ceremonia wręczenia PNF Orły
20 marca ceremonia wręczenia PNF Orły
20 marca ceremonia wręczenia PNF Orły
20 marca ceremonia wręczenia PNF Orły
20 marca ceremonia wręczenia PNF Orły
20 marca ceremonia wręczenia PNF Orły
20 marca ceremonia wręczenia PNF Orły
20 marca ceremonia wręczenia PNF Orły
14 marca 2017

Ceremonia wręczenia Polskich Nagród Filmowych Orły 2017 odbędzie się 20 marca. W niedawnym spotkaniu z nominowanymi wzięło udział wielu artystów, którzy mają szansę otrzymać w tym roku statuetki.

 

Wśród Nominowanych, którzy wzięli udział w konferencji byli między innymi:

 

Wojciech Smarzowski – nominowany do Orła 2017 w kategoriach Najlepszy Film, Najlepsza Reżyseria, Najlepszy Scenariusz za film „Wołyń”
Maciej Pieprzyca – nominowany do Orła 2017 w kategoriach Najlepszy Film, Najlepsza Reżyseria, Najlepszy Scenariusz za film „Jestem mordercą”
Jan P. Matuszyński – nominowany do Orła 2017 w kategoriach Odkrycie Roku, Najlepszy Film, Najlepsza Reżyseria za film „Ostatnia rodzina”
Agata Kulesza – nominowana do Orła 2017 w kategorii Najlepsza Drugoplanowa Rola Kobieca za film „Jestem mordercą”
Aleksandra Konieczna – nominowana do Orła 2017 w kategorii Najlepsza Główna Rola Kobieca za film „Ostatnia rodzina”
Agata Buzek  – nominowana do Orła 2017 w kategorii Najlepsza Drugoplanowa Rola Kobieca za film „Niewinne”
Izabela Kuna  – nominowana do Orła 2017 w kategorii Najlepsza Drugoplanowa Rola Kobieca za film „Wołyń”
Michalina Łabacz – nominowana do Orła 2017 w kategoriach Odkrycie Roku oraz Najlepsza Główna Rola Kobieca za film „Wołyń”
Jacek Braciak – nominowany do Orła 2017 w kategorii Najlepsza Drugoplanowa Rola Męska za film „Wołyń”
Arkadiusz Jakubik – nominowany do Orła 2017 w kategoriach Najlepsza Główna Rola Męska za film „Wołyń” oraz Najlepsza Drugoplanowa Rola Męska za film „Jestem mordercą”
Mirosław Haniszewski – nominowany do Orła 2017 w kategorii Najlepsza Główna Rola Męska za film „Jestem mordercą”
Paweł Dyllus – nominowany do Orła 2017 w kategorii Najlepsze Zdjęcia do filmu „Jestem mordercą”
Łukasz Palkowski – nominowany do Orła 2017 w kategorii Najlepszy Filmowy Serial Fabularny za serial „Belfer”
Anna Zamecka – nominowana do Orła 2017 w kategoriach Odkrycie Roku, Najlepszy Film Dokumentalny i Najlepszy Montaż za film„Komunia”
Karolina Bielawska – nominowana do Orła 2017 w kategorii Najlepszy Film Dokumentalny  za „Mów mi Marianna”
Wojciech Staroń – nominowany do Orła 2017 w kategorii Najlepszy Film Dokumentalny za film „Bracia”
i inni.

 

Podczas uroczystego spotkania Nominowani odebrali dyplomy nominacyjne a Dariusz Jabłoński, pomysłodawca Orłów i Prezydent Polskiej Akademii Filmowej, wręczył im zaproszenia do członkostwa do Polskiej Akademii Filmowej oraz Europejskiej Akademii Filmowej. Przyjęcie zaproszenia do EFA daje prawo głosowania na Europejskie Nagrody Filmowe oraz udziału w całorocznej działalności Europejskiej Akademii

Filmowej.

 

Ceremonia wręczenia Polskich Nagród Filmowych Orły 2017 odbędzie się w poniedziałek, 20 marca o godz. 20:00 w Teatrze Polskim w Warszawie i będzie transmitowana przez Canal+. Relacja, która rozpocznie się o godz. 21:00 będzie odkodowana dla wszystkich abonentów NC+ oraz u wybranych operatorów TV kablowej.

 

Polskie Nagrody Filmowe Orły są organizowane przez Niezależną Fundację Filmową od 1999 roku. Orły przyznawane są głosami członków Polskiej Akademii Filmowej w 19 kategoriach. Głosowanie na nominowanych i laureatów Orłów jest dwuetapowe, korespondencyjne i tajne aż do ogłoszenia wyników, a przeprowadza je i nadzoruje wiodąca firma doradcza PwC.

 

Polskie Nagrody Filmowe powstają przy wsparciu finansowym Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego i Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej. Partnerami medialnymi tegorocznych Orłów są: CANAL+, WP.pl, radio TOK FM, Twój Styl, Pani, Grazia, Show, magazyn Film&TV Kamera, Co Jest Grane i magazyn Esquire. Przegląd on-line filmów kandydujących do Orłów 2017 zorganizował Onet VOD. Wsparcia organizacyjnego udziela Krakowska Fundacja Filmowa, a listę filmów kandydujących do Orłów przygotowuje boxoffice.pl. Sponsorami tegorocznych Orłów są: firma postprodukcyjna Orka, Hotel Regent, Lexus Wola, Jean Louis David oraz kancelaria Radwan Rohrenschef. Kinowy Przegląd Orłów odbywał się w dwóch kinach: Iluzjon Filmoteki Narodowej w Warszawie i Kinematograf Muzeum Kinematografii w Łodzi. Orły wspiera Legalna Kultura. Obsługę fotograficzną Orłów zapewnia East News. Wsparcie organizacji konferencji Grupa e4e oraz Aleje3 Catering.

 

Oto goście Orłów w obiektywie Anny Tadry!